Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Bonus-malus klase palielinājusies 368 tūkstošiem, samazinājusies – 191 tūkstotim autoīpašnieku

Foto: “Pexels.com”.

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) datiem pēc ikgadējās apdrošināšanas risku izvērtēšanas sistēmas Bonus–malus (BM) klašu pārrēķina, kas ik gadu notiek 15.septembrī, šogad BM klase palielinājusies 368 120, bet samazinājusies – 191 542 autoīpašniekiem. BM klase nav mainījusies 564 614 autoīpašniekiem. Par to informē LTAB sabiedrisko attiecību konsultants Gints Lazdiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visaugstākā (17.) BM klase šobrīd ir 161 858 autoīpašniekiem (salīdzinot ar pērno gadu pieaugums par 14 740). Kopumā augstākajās/“labajās” BM (7.-17.) klasēs šobrīd ir gandrīz viens miljons autoīpašnieku. Savukārt zemākā (1.) BM klase ir 166 autoīpašniekiem (salīdzinot ar pērno gadu pieaugums par 28), bet zemākās/“sliktās” klases (1.-5.) kopumā šobrīd ir 20 203 transportlīdzekļu īpašniekiem. Sākumklase (6.) šobrīd piemērota 166 091 autoīpašniekam.

BM klase ir viens no galvenajiem, bet nebūt ne vienīgais OCTA cenu noteicošais faktors. Šo informāciju apdrošinātāji var izmantot aprēķinot atlaides vai piemaksas OCTA polisei. BM klase tiek pārrēķināta ņemot vērā apdrošināšanas vēstures datus par pēdējiem 11 gadiem. Aprēķinot BM klasi, tiek ņemts vērā apdrošināšanas dienu skaits jeb periods, uz kādu ir apdrošināts transportlīdzeklis, un apdrošināšanas gadījumu jeb izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaits pēdējo 11 gadu laikā.

Katrs autoīpašnieks savu BM klasi var pārbaudīt LTAB mājaslapā https://services.ltab.lv/lv/BonusMalus vai savā viedierīcē, lejuplādējot LTAB OCTA mobilo lietotni.

1997.gadā Latvijā tika ieviesta OCTA sistēma. Tiesības veikt OCTA apdrošināšanu Latvijā ir AAS “Balta”, AAS “Baltijas Apdrošināšanas Nams”, AAS “BTA Baltic Insurance Company”, “Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāle, “ERGO Insurance” SE Latvijas filiāle, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, “If P&C Insurance” AS Latvijas filiāle, “Swedbank P&C Insurance” AS Latvijas filiāle un «Balcia Insurance» SE.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.