Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Brīvprātīgā pieteikšanās valsts aizsardzības dienestam pagarināta līdz 21. jūlijam

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki pagarina brīvprātīgo pieteikšanos valsts aizsardzības dienesta otrajam iesaukumam, un aicina Latvijas pilsoņus vecumā no 18 līdz 27 gadiem pieteikties valsts aizsardzības dienestam līdz 21. jūlijam, izmantojot vienoto rekrutēšanas platformu www.klustikaravirs.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centrā izteikti lielākais pieteikumu skaits valsts aizsardzības dienestam ir saņemts neilgi pirms pieteikšanās termiņa beigām. Lai sniegtu iespēju pieteikties dienestam arī tiem jauniešiem, kas pieteikšanos valsts aizsardzības dienestam ir atlikuši uz pēdējo brīdi, Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki ir lēmuši pieteikšanās termiņu pagarināt

Tāpat Aizsardzības ministrija atgādina, ka, ja šajā termiņā 11 mēnešu ilgajam dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos brīvprātīgi nepieteiksies 120 dienestam derīgi Latvijas pilsoņi, iztrūkstošais skaits tiks iesaukts obligātā pēc nejaušības principa.

Iesaucamos atlasei pēc nejaušības principa reģistrēs pa administratīvajām teritorijām, piešķirot katram pilsonim kārtas numuru attiecīgajā administratīvajā teritorijā. Atlase tiks veikta, izmantojot gadījuma skaitļu ģeneratoru, kas pēc nejaušības principa atlasīs noteiktu kārtas numuru skaitu. Visi atlasītie kārtas numuri tiks sakārtoti nejaušā secībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pilsonis saņemtu informāciju par valsts aizsardzības dienesta iesaukumu, ir jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei jeb e-adresei, uz kuru tiks izsūtīta pavēste par ierašanos uz pārbaudēm. Ja pilsonim e-adrese nav izveidota, pavēste tiks nosūtīta uz deklarēto dzīvesvietu vai izsniegta pret parakstu.

Saskaņā ar Oficiālās elektroniskās adreses likumu e-adrese no šī gada 1. jūnija ir obligāta Latvijas pilsoņiem – vīriešiem – no 18 līdz 27 gadu vecumam. Oficiālo elektronisko adresi var izveidot vienotajā elektronisko pakalpojumu portālā www.latvija.lv, klikšķinot uz banera “e-adrese”. Lai izveidotu savu e-adresi, pilsonim ir nepieciešams kāds no elektroniskās identitātes apliecināšanas rīkiem – eID karte vai arī eParaksts mobile. E-adrese nodrošinās iespēju saņemt informāciju no Aizsardzības ministrijas par iesaukšanu valsts aizsardzības dienestu, kā arī turpmāk kalpos kā e-pasts saziņai ar valsti.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.