Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Čeku loterijā īpašas naudas balvas par attaisnojuma dokumentiem no sporta nodarbībām un labsajūtas uzlabošanas pakalpojumiem

Foto: “Pexels.com”.

Čeku loterijas ietvaros arī 2022. gadā katru ceturksni tiks uzraudzītas konkrētas nozares, ar kuru attaisnojuma dokumentiem var piedalīties īpašā “nozaru izlozē” un katru mēnesi laimēt trīs naudas balvas 500 eiro vērtībā. Jaunā gada pirmajā ceturksnī kā īpašās nozares izvēlētas sporta nodarbību pakalpojumu un fiziskās labsajūtas uzlabošanas pakalpojumu nozares. Par to informē VID Sabiedrisko attiecību daļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauns gads parasti nāk ar kādu jaunu apņemšanos, un bieži vien mūsu jaungada mērķu saraksta augšgalā mēdz būt apņemšanās ievērot veselīgāku un aktīvāku dzīvesveidu, kā arī biežāk veltīt laiku sev, baudot dažādas fiziskās labsajūtas procedūras, piemēram, nomierinošu pirti vai uzmundrinošu masāžu.

Šīs abas ir starp tām nozarēm, kas ir pakļautas augstākam ēnu ekonomikas riskam. Tas nozīmē, ka tajās pastāv lielāka iespēja nesaņemt darījumu apliecinošu dokumentu – čeku, kvīti, biļeti vai rēķinu, un lielāka varbūtība, ka no gūtās peļņas netiek nomaksāti nodokļi. Tāpēc tieši tās ir izvēlētas kā tematiskās nozares 2022. gada pirmajam ceturksnim.

Tādēļ šī gada pirmajos trijos mēnešos – janvārī, februāri un martā, VID aicina iedzīvotājus pievērst īpašu uzmanību tam, vai darījumu apliecinošs dokuments – čeks, kvīts vai rēķins – tiek saņemts pēc sporta nodarbības, fitnesa kluba apmeklējuma, spa procedūras vai masāžas. Reģistrējot tieši šo nozaru attaisnojuma dokumentus čeku loterijā, trīs mēnešus būs iespēja laimēt trīs naudas balvas 500 eiro vērtībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VID izraudzītās tematiskās nozares publicētas čeku loterijas tīmekļvietnē https://cekuloterija.lv/nozares. Turpat var arī uzzināt, kā pārliecināties par to, vai saņemtais attaisnojuma dokuments atbilst tematiskajam ceturksnim.

Tematiskās nozares kopš pērnā gada aprīļa tiek izraudzītas, lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību nozarēm ar īpaši augstu ēnu ekonomikas risku. Tās izvēloties, tiek ņemta vērā VID rīcībā esošā informācija, piemēram, nedeklarētās darba samaksas īpatsvars, riskanto uzņēmumu īpatsvars nozarē, līdz šim čeku loterijā reģistrēto maksājumu apliecinošos dokumentu skaits u.c. Tiek izvērtēti arī ārējās vides faktori, piemēram, nozaru aktualitāte tematiskā ceturkšņa laikā.

Loterijas dalībniekiem ik mēnesi ir iespēja pretendēt uz 35 naudas balvām 100 eiro vērtībā, trīs laimestiem 5 000 eiro vērtībā un vienu laimestu 10 000 eiro apmērā, bet ik mēnesi trīs naudas balvas 500 eiro vērtībā tiek izlozētas tikai starp nozares čekiem. Katru mēnesi tiek izlozētas ne tikai naudas balvas, bet arī dažādas vērtīgas Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku sarūpētās balvas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Čeku loterijā var piedalīties ikviens, reģistrējot tīmekļvietnē www.cekuloterija.lv čeku, kvīti, biļeti vai ar internetbankas starpniecību apmaksātu rēķinu, kas izsniegts par pirkumiem internetā vismaz 5 eiro vērtībā. Darījumu apliecinošajam dokumentam ir jābūt izsniegtam par preci vai pakalpojumu, kas saņemts no Latvijā reģistrēta nodokļu maksātāja. Plašāka informācija pieejama tīmekļvietnē www.cekuloterija.lv. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz tālruņa numuru 67120011 vai rakstīt uz e-pasta adresi: cekuloterija@vid.gov.lv.

Čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, mudinot pircējus pieprasīt čekus par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, tādējādi veicinot kultūras maiņu sabiedrībā. Čeku loterija Latvijā notiek pirmo reizi, taču citur pasaulē ir visnotaļ izplatīta prakse, kas devusi pozitīvus rezultātus gan attiecībā uz sabiedrības rīcības maiņu, gan ieņēmumiem valsts budžetā. Čeku loteriju organizē VID, informatīvi atbalsta VAS “Latvijas Loto”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.