Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Čornobiļas atomelektrostacijai atjaunota elektroapgāde, radiācijas līmenis Latvijā atbilst normai

Foto: “Pexels.com”.

Atbilstoši saņemtajai informācijai no Starptautiskās atomenerģijas aģentūras, Valsts vides dienests (VVD) informē, ka 13.martā pabeigti remontdarbi vienā no divām elektroapgādes līnijām, kas nodrošina ārējo elektroenerģijas piegādi Čornobiļas atomelektrostacijai (AES).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka 14.martā pilnā apjomā tiks atjaunots elektrības pieslēgums Ukrainas energoapgādes tīklam, līdz tam elektroenerģijas piegādi nodrošina dīzeļdegvielas ģeneratori.

Atgādinām, ka 9.martā plkst. 11.22 Čornobiļas-Kijevas augstsprieguma līnijas bojājuma dēļ tika pārtraukta elektroapgāde bijušajai Čornobiļas AES.

Starptautiskās atomenerģijas aģentūra 11.martā informēja, ka Zaporižjas AES kodolmateriālu uzraudzības sistēma (“safeguards system”) atjaunojusi darbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rivnes, Hmeļnickas, Dienvidukrainas AES darbojas normālā režīmā. Radioloģiskie mērījumi reģionā ir normas robežās. Ukrainas teritorijā joprojām darbojas 8 no 15 valsts reaktoriem, tostarp divi Zaporižjā, trīs Rivnē, viens Hmeļnickā un divi Dienvidukrainā.

VVD uzrauga radiācijas monitoringa staciju mērījumus Latvijā, kā arī Ukrainā un citās tuvākajās valstīs, šobrīd radiācijas līmenis nav paaugstināts. Vienlaikus nepārtraukti tiek uzraudzīta un saņemta informācija par vēja virziena atmosfēras plūsmām starp Latviju un Ukrainu.

Latvijas teritorijā esošās 20 monitoringa stacijas neuzrāda paaugstinātu radiācijas līmeni. Aktuālajiem radiācijas monitoringa datiem iespējams sekot līdzi šeit: (https://ims-web.vvd.gov.lv/measuring-overview/daily/dose-rate/table.html).

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.