Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

EIROPAS PARLAMENTĀ: Apstiprina pirmos ES noteikumus vardarbības apkarošanai pret sievietēm

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

522 deputātiem balsojot “par”, 27 — “pret” un 72 deputātiem atturoties, Eiropas Parlaments (EP) trešdien pirmo reizi pieņēma Eiropas Savienības (ES) noteikumus, kas palīdzēs apkarot vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē. Par to informē EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumos prasīts ieviest stingrākus tiesību aktus pret kibervardarbību, nodrošināt labāku palīdzību cietušajiem un īstenot pasākumus, kas nepieļautu izvarošanu.

Jaunie noteikumi aizliedz sieviešu dzimumorgānu kropļošanu un piespiedu laulības. Ir arī izklāstīti konkrēti ieteikumi attiecībā uz pārkāpumiem, kas pastrādāti tiešsaistē, piemēram, par privātas informācijas izpaušanu un piedauzīgu attēlu sūtīšanu jeb “kibervirināšanu”.

Jaunie noteikumi paredz vairāk atbildību pastiprinošu apstākļu, kas ļaus piemērot smagākus sodus, piemēram, par noziegumiem pret sabiedrībā pazīstamām personām, žurnālistiem vai cilvēktiesību aizstāvjiem. Sarakstā kā sodāms pārkāpums ir arī nodoms “pārmācīt” cietušo viņa dzimuma, seksuālās orientācijas, ādas krāsas, reliģijas, sociālās izcelsmes vai politiskās pārliecības dēļ vai arī tāpēc, lai saglabātu vai atgūtu “cieņu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jānodrošina seksuālās un reproduktīvās veselības pakalpojumu pieejamība

Par prioritāti ir jānosaka cietušo cilvēku drošība un labklājība, arī tas, lai viņiem būtu pieejamas patversmes. Jānodrošina, ka ir pieejama veselības aprūpe, arī seksuālās un reproduktīvās veselības pakalpojumi. Dalībvalstu iestādēm būs pienākums ziņot un vākt pierādījumus. Tām arī būs jāizglīto sabiedrība par to, ka dzimumattiecības bez piekrišanas ir uzskatāmas par noziedzīgu nodarījumu.

EP ir uzstājis, lai Eiropas Komisija reizi piecos gados ziņotu, vai šie noteikumi ir jāpārskata.

Jaunie noteikumi stāsies spēkā 20 dienu laikā pēc to publicēšanas “Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī”. Dalībvalstīm pēc tam šie noteikumi būs jāievieš trīs gadu laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.