Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

EP birojs ar pastkarti un video darbnīcu aicina jauniešus piedalīties pirmajās vēlēšanās

Foto: “Europarl.europa.eu”.

Ceturtdien, 15. septembrī, pulksten 15.00 Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā aicina 18 līdz 22 gadus vecus jauniešus uz “Instagram” video satura darbnīcu jaunajiem vēlētājiem “Balso un dalies”. Par to informē EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām un gatavojoties 2024. gada Eiropas vēlēšanām, EP birojs turpina pirms pašvaldību vēlēšanām 2021. gadā uzsākto iniciatīvu “Man ir 18”, lai iedrošinātu jauniešus izmantot savas tiesības piedalīties vēlēšanās. Tāpēc atjaunota sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju izstrādātā pastkarte un tiek īstenotas tādas aktivitātes kā video satura darbnīca.

“Jauniešu līdzdalību sabiedriskajā dzīvē nevar nodalīt no viņu aktivitātēm digitālajā pasaulē – notikumu atainojums sociālajos tīklos bieži ir tikpat svarīgs kā pats notikums. Tāpēc mēs rīkojam darbnīcu, kas palīdzēs pirmās vēlēšanas padarīt par notikumu kā jaunieša dzīvē, tā “Instagram” kontā,” saka EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāja Kristīne Bērziņa norāda: “Pēdējos gados līdzdalība vēlēšanās ir turpinājusi samazināties. Socioloģiskās aptaujas un vēlēšanu rezultāti atklāj, ka tieši jaunieši ir tā vēlētāju grupa, kas vismazāk piedalās vēlēšanās un gana aktīvi neizmanto savu ietekmi, lai ievēlētu savus pārstāvjus parlamentā vai domēs. Tāpēc mūsu visu uzdevums ir veicināt zināšanas un jauniešu izpratni par vēlēšanu nozīmi, mācīt izprast un apzināties savas balss nozīmi un spēku. Jauniešiem ir jānotic, ka arī viņu viedoklis ir svarīgs un viņiem ir iespēja iestāties par sev būtiskām vērtībām un idejām.”

Bezmaksas darbnīca notiks ES mājā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, 1. stāvā, un ierobežotā vietu skaita dēļ interesentiem līdz 14. septembrim jāreģistrējas šeit. Jauniešiem kopā ar aktrisi Elīnu Bojarkinu, kura aktīvi darbojas sociālajos tīklos, būs iespēja apgūt oriģināla satura veidošanas prasmes “Instagram Reels” formātā, publicēt savu pirmo vēlētāja stāstu un tā gatavoties vēlēšanām.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.