Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

ES ārkārtas atbalstam augļkopji var pieteikties līdz 21. novembrim, lopkopji – līdz 1. decembrim

Foto: “Pexels”.

Zemkopības ministrija (ZM) informē, ka saskaņā ar 2023. gada 7. novembra Ministru kabineta noteikumiem Nr. 641 “Eiropas Savienības ārkārtas atbalsta piešķiršanas noteikumi lauksaimniekiem augļu un ogu, piena un gaļas liellopu, aitu, kazu un zirgu audzēšanas nozarē”, atbalsta pretendenti augļkopībā un lopkopībā var iesniegt atbalsta iesniegumus LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalsts paredzēts:

  • augļu un ogu saimniecībām, lai segtu ekonomiskos zaudējumus, kas radušies pēc 2023. gada pavasara sala un salnu postījumiem. Atbalstu piešķir tikai tiem augļu un ogu audzētājiem, kuri savus 2023. gada pavasara salā un salnās cietušos augļu un ogu dārzus pieteica apsekošanai LAD no 2023. gada 5. līdz 20. jūnijam un kuru pieteiktās augļkopības platības dabā apsekoja LLKC vai VAAD inspektori. Atbalsta iesniegumu var iesniegt līdz šā gada 21.novembrim (ieskaitot),
  • lopkopības saimniecībām (piena un gaļas liellopu, aitu, kazu un zirgu audzētājiem), lai daļēji segtu lopbarības iegādes izmaksas. Atbalstu piešķir tām lopkopības saimniecībām, ja tās atbilst vismaz vienam no šādiem kritērijiem: 1) ir nozīmīgi samazinājušies ieņēmumi no lauksaimnieciskās darbības, 2) ir nozīmīgi samazinājušies ieņēmumi no lauksaimnieciskās darbības uz vienu nosacīto liellopu vienību, 3) ir nozīmīgi samazinājies nosacīto liellopu vienību skaits, 4) ir nozīmīgi samazinājušies ieņēmumi no lauksaimnieciskās darbības uz vienu kilogramu piena, kas piegādāts pirmajam pircējam, vai 5) ir nozīmīgi samazinājušies ieņēmumi no lauksaimnieciskās darbības uz vienu realizēto nosacīto liellopu vienību. Atbalsta iesniegumu var iesniegt līdz šā gada 1.decembrim.

ZM jau ir ziņojusi, ka kopējais ES piešķirtais ārkārtas atbalsts ir augļkopjiem un lopkopjiem ir 6 796 780 eiro.

Detalizētāka informācija LAD tīmekļvietnē.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.