Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gaisa temperatūrai strauji pazeminoties, ceļi apledos un būs slideni

Foto: “Lvceli.lv”.

Saskaņā ar meteorologu prognozi šodien Latvijas teritorijā gaidāma strauja gaisa temperatūras pazemināšanās. Tas nozīmē, ka autoceļi apledos un var būt īpaši slideni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visstraujāk apledojums veidosies uz tiltiem un pārvadiem, tāpēc VSIA “Latvijas Valsts ceļi” aicina būt īpaši piesardzīgiem, pārvietojoties pa tiem. Visbiežāk apledojums veidojas arī ceļa posmos meža apvidū un gar ūdenstilpēm. Jārēķinās, ka apledojums var veidoties ļoti ātri. VSIA “Latvijas Valsts ceļi” atgādina, ka apledojums var veidoties atkārtoti arī pēc tam, kad ceļi apstrādāti ar pretslīdes materiāliem.

Īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi var veidoties uz ceļiem ar grants segumu un zemāku uzturēšanas klasi, kas ziemā tiek uzturēti ar piebrauktu sniega kārtu. Gaisa temperatūrai strauji pazeminoties, izkususī sniega masa un ūdens sasals un veidosies ledus.

Valsts ceļu tīkls ziemā tiek uzturēts atbilstoši Ministru kabineta (MK) noteikumiem “Par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli“.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts autoceļi ir sadalīti piecās ziemas uzturēšanas klasēs – A (augstākā), B, C, D un E (zemākā) atkarībā no ceļu klasifikācijas, satiksmes intensitātes, seguma tipa, tehniskā stāvokļa, plānotā (pieejamā) finansējuma un sociālekonomiskās nozīmes. Autoceļu uzturēšana notiek prioritārā secībā, lielāko uzmanību pievēršot tiem ceļiem, kas ir visvairāk noslogoti un līdz ar to tiem ir augstāka (A un B) uzturēšanas klase.

Vairāk informācijas par valsts ceļu uzturēšanu ziemā šeit: https://lvceli.lv/celu-tikls/buvnieciba-un-uzturesana/celu-uzturesana/.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem VSIA “Latvijas Valsts ceļi” aicina informēt, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.