Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji aktīvi ziņo “Vides SOS” lietotnē par dažāda veida pārkāpumiem

Aizsprosts Alūksnes upē. Publicitātes foto.

Valsts vides dienests (VVD) norāda – šogad lietotnē “Vides SOS” saņemti vairāk kā 3000 ziņojumu par dažāda veida pārkāpumiem pret vidi. Salīdzinot ar pagājušā gada trešo ceturksni, ziņojumu skaits palielinājies par 26 %.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visaktīvāk lietotnē ziņo Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji par atkritumu izmešanu mežā, kuru ziņojumi ir vairāk nekā puse no trešajā ceturksnī saņemtajiem ziņojumiem. Tāpat liela daļa ziņojumu bijuši par traucējošu smaku, par iespējamu neatbilstošu operatoru darbību, iespējamu ūdens piesārņojumu un apdraudējumu zivju resursiem.

“Iedzīvotāju iesaistei ir būtiska nozīme vides noziegumu atklāšanā un novēršanā, “Vides SOS” lietotnes priekšrocība ir tā, ka ziņotājs var ērti norādīt konkrētu atrašanās vietu, pievienot fotogrāfiju un dalīties ar citu būtisku informāciju, pēc kuras VVD izvērtē, kā risināt katru konkrēto situāciju. Bieži vien teritorijas sakopšanā vai pārkāpuma risināšanā tiek piesaistītas pašvaldības, teritoriju īpašnieki un citi iesaistītie, kas atbild par vides stāvokli noteiktajā teritorijā,” par “Vides SOS” lietotnes funkcionalitāti stāsta VVD Operatīvā koordinācijas centra direktors Elmārs Jasinskis.

“Vides SOS” mobilās lietotnes iesniegumu autori vides sargāšanā piedalījušies ne vien Rīgā, bet arī citos Latvijas reģionos. Ludzas novadā, izmantojot “Vides SOS” lietotni, tika saņemta informācija par nelegālu zveju Križu ezerā, uz kuru nekavējoties reaģēja VVD Latgales reģionālās vides pārvaldes zvejas kontroles inspektori un pārbaudes laikā uzsāka divas administratīvā pārkāpuma lietas, kā arī izņēma četrus ezerā ievietotus tīklus. Bauskas novadā, mežā tika konstatētas izmestas mucas un konteineri ar piķi, kā rezultātā Zemgales reģionālās vides pārvalde ierosināja administratīvā pārkāpuma procesu par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Vidzemē kāds vērīgs iedzīvotājs Alūksnes upē konstatēja patvaļīgi uzbūvētu aizsprostu. Pēc apsekošanas, Vidzemes reģionālās vides pārvalde uzdevis organizēt akmens aizsprosta likvidēšanu un Alūksnes upes teritorijas sakārtošanu, dabīgās ūdensteces atjaunošanu, kā arī likvidēt bebru aizsprostu.

VVD izsaka pateicību ikvienam iedzīvotājam, kurš ziņo VVD par iespējamiem vides pārkāpumiem. VVD atgādina – gadījumos, kad nepieciešama nekavējoša inspektora reaģēšana (smakas, ūdens piesārņojums, putekļi, nelegāla zveja, u. tml.), VVD aicina sazināties, zvanot uz vienoto vides pieteikumu reģistrācijas tālruni 26338800 (katru dienu no plkst. 07:00 līdz 23:00).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Gulbene ir starp tām retajām pilsētām kur uz izsaukumiem no “Vides SOS” praktiski ne reaģē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.