Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Izsludina grantu konkursu par inovatīvām metodēm invazīvo sugu ierobežošanai

Puķu sprigane. Publicitātes foto.

Lai rastu jaunas, efektīvas metodes svešzemju invazīvo sugu iznīcināšanai un ierobežošanai, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP) un Daugavpils Universitāti līdz 17. februārim aicina iesniegt projekta ideju pieteikumus dalībai otrajā mazo grantu konkursā invazīvo sugu pārvaldībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss notiks divos posmos – pretendentiem līdz 17. februārim jāiesniedz projekta idejas pieteikums. Uz otro posmu izvirzītajiem pretendentiem līdz 17. martam jāiesniedz pilns projekta pieteikums. Saņemtos pieteikumus izvērtēs konkursa komisija. Finansēšanas līgumu slēgšana plānota līdz 31. martam.

Pieteikties mazo grantu konkursā var gan fiziskas un juridiskas personas, gan sadarbības grupas (tajā skaitā pašvaldības), kas savā vai pārvaldībā esošajā īpašumā vēlas izmēģināt invazīvo sugu iznīcināšanu un ierobežošanu. Pieteicēji aicināti iesniegt idejas pašu izdomātām, Latvijā iepriekš neizmantotām vai maz izmantotām metodēm.

Viena projekta īstenošanai paredzētais finansējums ir no 1000 līdz 5000 EUR, ar atbalsta apjomu līdz 100%. Projekta apstiprināšanas gadījumā tas jāievieš divu gadu laikā no līguma parakstīšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Evita Jaņēviča, LLKC Vides nodaļas projektu vadītāja, “LIFE-IP LatViaNature” projekta eksperte: “Šis projektu konkurss dod iespēju saņemt finansiālu atbalstu, nepieciešamo informāciju, t.sk. konsultācijas un cita veida atbalstu gan no ekspertiem, gan no Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra, lai varētu atbalstītās idejas sekmīgi īstenot.”

Otrajā grantu konkursā prioritāte būs idejām piecu invazīvo sugu ierobežošanai – puķu sprigane, vārpainā korinte, Kanādas zeltslotiņa, ošlapu kļava un krokainā roze. Tomēr arī idejām par citu invazīvo sugu ierobežošanu ir iespēja pretendēt konkursā un saņemt finansējumu. Iepazīties ar invazīvajām svešzemju sugām Latvijā var vietnē “Invazīvo sugu pārvaldnieks”. Savukārt teritoriju ziņā prioritāras būs ūdensteces un ūdenstilpes un to krasti, īpaši aizsargājamas dabas teritorijas un ar tām ekoloģiski saistītas teritorijas.

Jēkabs Dzenis, DAP projekta “LIFE-IP LatViaNature” eksperts. “Invazīvās sugas ir viens no būtiskājiem draudiem dabas daudzveidībai, kā arī nodara ievērojamus tiešus un netiešus ekonomiskus zaudējumus. Vienlaikus šo sugu izplatības ierobežošana nereti ir dārga un laikietilpīga, kā arī nav iespējama bez zemes īpašnieku, apsaimniekotāju, dabas ekspertu un plašākas sabiedrības sadarbības.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss tiek īstenots projektā “LIFE-IP LatViaNature”, un tā kopējais finansējums ir 30 000 eiro.

Konkursa nolikums, pieteikuma veidlapas u.c.dokumenti atrodami šeit >>>

Infografika par konkursa norisi >>>

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Idejas pieteikums iesniedzams:

Neskaidrību gadījumā sazinieties:

  • zvanot Evitai Jaņēvičai, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs: tālrunis 63050220;
  • rakstot uz: latvianature@llkc.lv

Speciālistu skaidrojums par invazīvajām svešzemju sugām Latvijā – seminārā par šī granta saņemšanas nosacījumiem: ŠEIT.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.