Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Izsludināts konkurss “Labākais darbā ar jaunatni 2023”

Foto: “Pexels”.

Lai izteiktu atzinību pašvaldībām, darbā ar jaunatni iesaistītajām personām, jauniešu centriem, kā arī jaunatnes organizācijām un biedrībām, kas veica darbu ar jaunatni, par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā, Izglītības un zinātnes ministrija izsludina konkursu “Labākais darbā ar jaunatni 2023”. Pieteikumi dalībai konkursā jāiesniedz līdz 2023. gada 7. novembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā var piedalīties jaunatnes organizācijas, biedrības un nodibinājumi, kas veic darbu ar jaunatni; darbā ar jaunatni iesaistītās personas pašvaldībā, pašvaldības iestādē, jaunatnes organizācijā, biedrībā un nodibinājumā; pašvaldības.

Pretendenti var pieteiktais vai tikt pieteikti astoņās kategorijās: “Labākais starts”, “Straujākais lēciens”, “Līdzdalības stiprinātājs”, “Veiksmīgākais projekts”, “Drosmīgākais projekts”, “Viedais atbalsts”, “Jauniešiem draudzīga vide” un “Iedvesmas dzirksts”. Pretendenti var pieteikties konkursam paši, vai arī tos var izvirzīt un pieteikt citas personas vai organizācijas.

Kategorijā Labākais starts” aicinātas pieteikties personas un organizācijas, kurasuzsākušas sekmīgu darbu ar jaunatni pēdējo divu gadu laikā, bet kategorijā “Straujākais lēciens” tiks apbalvota organizācija un pašvaldība, kura guvusi straujus panākumus darbā ar jaunatni un darbojas jomā ilgāk par diviem gadiem, savukārt kategorijā “Līdzdalības stiprinātājs” apbalvojumiem aicinātas pieteikties organizācijas un pašvaldības, kuras būtiski veicinājušas jauniešu līdzdalību un darbojas jomā ilgāk par diviem gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Organizācijas un pašvaldības, kuras īstenojušas projektus, kas nesuši īpašu pievienoto vērtību jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai, var pieteikties kategorijā “Veiksmīgākais projekts”, savukārt organizācijas un pašvaldības, kuras īstenojušas projektus ar īpašu pievienoto vērtību jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanai sabiedrībā var pieteikties kategorijā “Drosmīgākais projekts”.

Kategorijā “Viedais atbalsts” apbalvojumu saņemsorganizācija un pašvaldība, kura īstenojusi digitālā darba ar jaunatni aktivitātes, bet kategorijā “Jauniešiem draudzīga vide” pieteikties aicinātas organizācijas un pašvaldības, kurās ir pieejama jauniešiem iekļaujoša, droša un draudzīga vide – jauniešu centri vai cita veida telpas, kas domātas tieši darba ar jaunatni veikšanai. Darbā ar jaunatni iesaistītās personas pašvaldībā, pašvaldības iestādē, jaunatnes organizācijā, biedrībā un nodibinājumā ir aicinātas pieteikties kategorijā “Iedvesmas dzirksts”, šajā kategorijā apbalvojumu saņems persona, kura iedvesmojusi jauniešus un veicinājusi darba ar jaunatni attīstību un darbojas jomā ilgāk par diviem gadiem.

Konkursa pieteikums ir jāiesniedz ministrijā līdz 2023. gada 7. novembrim (ieskaitot), elektroniski aizpildot pieteikuma anketu Izglītības un zinātnes ministrijas jaunatnes lietu portālā vai iesniedzot elektroniski aizpildītu pretendenta pieteikuma un raksturojuma veidlapu (nolikuma 1. pielikums), to nosūtot uz elektronisko pasta adresi: jaunatneslietas@izm.gov.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašāka informācija, konkursa nolikums un tā pielikumi pieejami jaunatnes lietu portālā.

Konkursa laureātu svinīgā godināšanas ceremonija norisināsies 7. decembrī Rundāles pilī, “Latvijas jauniešu galvaspilsētā 2023” – Bauskas novadā.

Izglītības un zinātnes ministrija konkursu organizē sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, biedrību “Latvijas Pašvaldību savienība” un biedrību “Latvijas Jaunatnes padome”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.