Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

JKP aicina pašvaldības apvienoties kopīgā prasībā FM par aizdevumu atsaistīšanas no “Euribor” likmes

Foto: “Pixabay”.

Saeimā nepārstāvētais politiskais spēks Jaunā konservatīvā partija (JKP) aicina pašvaldības apvienoties kopīgā prasībā Finanšu ministrijai (FM), lai atsaistītu Valsts kases aizdevumus pašvaldībām no “Euribor” likmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūrai “Leta” norāda partija, “Euribor” likme, kas patlaban ir 3,75 %, pašreizējos apstākļos nozīmē kopējās pašvaldību aizdevumu procentu likmes kāpumu līdz 6-7 %. Piemēram, Jēkabpils novadam parāda apkalpošanas izmaksas divu gada laikā augušas no apmēram 300 000 eiro līdz 3 500 000 eiro, Bauskas novadam no apmēram 300 000 eiro līdz 2 000 000 eiro, bet Gulbenes novadam no apmēram 82 000 eiro līdz vairāk kā 1 000 000 eiro.

JKP norāda, ka tā ir nauda, ko pašvaldību budžetos varētu novirzīt vietējo ceļu, pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieku algu, sociālā atbalsta un Eiropas Savienības fondu līdzfinansēto projektu finansēšanai.

“Nav pareizi, ka Valsts kase nodarbojas ar augļošanu un peļņas audzēšanu uz pašvaldību rēķina, pievienojot aizdevumiem “Euribor” augstās aizdevumu likmes, ja valsts aizņemšanās izmaksas caur krājobligāciju pārdošanu ir ap 3,35 % (3 gadu krājobligāciju procentu likme),” pauž JKP valdes priekšsēdētājs Gatis Eglītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

JKP atzīmē, ka pavisam nesen AS “Attīstības finanšu institūcijai “Altum”” ieviesa fiksētas 3-3,5 % aizdevumu likmes lauksaimniekiem, lai nebūtu jācieš no “Euribor” efekta.

Partija norāda, ka jau tuvākajā laikā paredzēta JKP līderu Eglīša un Tāļa Linkaita tikšanās ar Pašvaldību savienību un Reģionālo attīstības centru un novadu apvienību, lai koordinētu tālāko rīcību.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.