Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jūrmalas piekrastē izskalotas sārtaļģes

Publicitātes foto.

Pagajušās nedēļas izskaņā Valsts vides dienests (VVD), aizdomās par ūdens piesārņojumu, saņēma ziņu no Jūrmalas iedzīvotājas, kura uz piekrastes ūdens virsmas novēroja sarkanus pleķus. Saziņā ar pašvaldību tika noskaidrots, ka redzami netipiski sarkanas krāsas izskalojumi posmā no Dzintariem līdz Jaundubultiem.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VVD veiktie ūdens ekspresmērījumi neuzrādīja piesārņojuma klātbūtni. Konstatēts, ka sarkanās krāsas pigmentus noteiktos apstākļos var izdalīt krastā izskalotās sārtaļģes. Kā norādījusi Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētniece, visticamāk, šajā gadījumā sarkano krāsu radījusi viengadīgā pavedienaļģe Ceramium, kas plaši sastopama apaugumos. Saskalota piekrastē tā pūst un atmirstot izdala sarkanus pigmentus, tādējādi jūras malu iekrāsojot sarkanu. 

Publicitātes foto

VVD izsaka pateicību ikvienam iedzīvotājam, kurš ziņo VVD par vidē pamanītu piesārņojumu vai iespējamiem vides pārkāpumiem. Gadījumos, kad nepieciešama nekavējoša inspektora reaģēšana (smakas, ūdens piesārņojums, putekļi, nelegāla zveja u. tml.), VVD aicina sazināties, zvanot uz vienoto vides pieteikumu reģistrācijas tālruni 26338800 (katru dienu no plkst. 07:00 līdz 23:00). 

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.