Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KNAB sāktajā lietā saistībā ar VID iespējamā kukuļa vērtība ir ne mazāk kā 25 000 eiro

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktajā lietā saistībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) iespējamā kukuļa vērtība ir ne mazāk kā 25 000 eiro, noskaidroja aģentūra LETA.

KNAB vakar paziņoja, ka 2.jūnijā sācis kriminālprocesu aizdomās par iespējamu kukuļņemšanu lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Kukuļa apmēru KNAB nav atklājis, tomēr LETA pārliecinājās, ka saskaņā ar likumu atbildība par noziegumu, kas izdarīts lielā apmērā, iestājas, ja nozieguma priekšmeta kopējā vērtība nodarījuma izdarīšanas brīdī nav bijusi mazāka par 50 minimālo mēnešalgu kopsummu. Šāds mēnešalgu kopums patlaban veido 25 000 eiro.

LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka šajā lietā Rīgas pilsētas tiesa šonedēļ drošības līdzekli apcietinājumu piemērojusi Nodokļu un muitas policijas pārvaldes kādas nodaļas vadītājam Intaram Štālbergam. Tiesas lēmumu Štālbergs tuvākajās dienās var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Publiski pieejamā amatpersonas pagājušā gada deklarācija liecina, ka vīrieša ienākumi pērn veidojuši 53 373 eiro, no kuriem 34 316 eiro bija alga par darbu VID.

Štālbergs savā īpašumā deklarējis četras automašīnas – 1998.gada izlaiduma “Dodge Durango”, 1997.gada izlaiduma “Lincoln Navigator”, 2004.gada izlaiduma “Audi A3”, 1999.gada izlaiduma “Jaguar XJ 4.0”, bet valdījumā deklarējis 2004.gada izlaiduma “Infiniti FX 35”.

Štālbergam pērn bankā uzkrājumus veidoja 20 358 eiro, bet parādsaistības 21 670 eiro.

Jau ziņots, ka KNAB otrdien veicis kriminālprocesuālās darbības vairākos objektos, tostarp Valsts ieņēmumu dienestā (VID), un aizturējis vairākas personas.

Kriminālprocesa laikā aizturētas trīs personas, un vēl divām personām ir tiesības uz aizstāvību. Tiesa lēmusi par apcietinājuma piemērošanu divām personām. 

KNAB pateicas Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai un VID Iekšējās drošības pārvaldei par kriminālprocesā sniegto atbalstu.

– “Leta”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.