Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Kompensācija, brīvprātīgi piesakoties valsts aizsardzības dienestā, plānota 7700 eiro gadā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Līdz ar Valsts aizsardzības dienesta likuma pieņemšanu noteikts, ka valsts aizsardzības dienesta karavīri tiks nodrošināti ar virkni ieguvumu un citām ar dienestu saistītām garantijām. Par to informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departaments.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka valsts aizsardzības dienesta karavīram, kurš dienesta izpildei pieteicies brīvprātīgi, ikmēneša kompensācija būs 600 eiro, savukārt dienestā iesauktie karavīri saņems 300 eiro. Tāpat plānota arī atvaļināšanās kompensācija pēc dienesta beigām 1100 eiro. Līdz ar to plānots, ka kompensācija par brīvprātīgu iesaisti valsts aizsardzības dienestā būs 7700 eiro gadā. Par valsts aizsardzības dienesta karavīru ikmēneša un atvaļināšanās kompensācijas apmēru gala lēmumu pieņems Ministru kabinets.

Valsts aizsardzības dienesta karavīriem, kuri dienestu pildīs Zemessardzē vai apgūs augstskolu un koledžu studentiem paredzēto rezerves virsnieka kursu, kompensācijas apmēru aprēķinās proporcionāli par dienām, kurās tiks pildīts dienests.

Valsts aizsardzības dienesta karavīriem kazarmās nodrošinās ēdināšanu un dzīvesvietu. Tāpat dienesta karavīrs saņems apmaksātu veselības aprūpi, un atsevišķos gadījumos būs iespēja iegūt savai specializācijai atbilstošu autovadītāja apliecību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat darba devējiem būs pienākums saglabāt valsts aizsardzības dienesta karavīra iepriekšējo darbu vai nodrošināt līdzīgu vai līdzvērtīgu darbu ar darbiniekam ne mazāk labvēlīgiem darba apstākļiem un nodarbinātības noteikumiem. Savukārt izglītības iestāde pilsonim, kurš atbrīvots no mācībām, saglabā tiesības turpināt mācības ar tiem pašiem nosacījumiem, kādi bija pirms iesaukšanas valsts aizsardzības dienestā.

Brīvprātīgā pieteikšanās valsts aizsardzības dienesta pirmajam iesaukumam notiks līdz 15. maijam. Lai uzzinātu vairāk par pieteikšanos, kandidāti aicināti zvanīt uz tālruni 67072793 vai rakstīt uz e-pastu vad@klustikaravirs.lv.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.