Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Krāpnieki turpina uzdoties par Valsts policijas un banku darbiniekiem

Valsts policijā aizvien tiek fiksēti gadījumi, kad telefonkrāpnieki uzdodas par Valsts policijas, citu tiesībsargājošo iestāžu vai bankas darbiniekiem un mēģina pārliecināt par iespējamām nelikumīgām darbībām iedzīvotāju banku kontos, lai izkrāptu naudu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai iegūtu iedzīvotāju uzticību, noziedznieki nosūta gan viltus fotogrāfijas ar Valsts policijas dienesta apliecībām, gan viltotus paziņojumus ar it kā meklējamo personu datiem, kas šķietami, pēc telefonkrāpnieku izdomātās leģendas, mēģinājuši apkrāpt iedzīvotājus. Turklāt krāpnieki bieži vien ir labi sagatavojušies. Proti, telefonsarunu laikā, krāpnieciskajos e-pastos un “WhatsApp” sarakstēs viņi bieži izmanto reālus policijā un citās valsts iestādēs strādājošu personu vārdus un uzvārdus,” stāsta Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

Valsts policijā ir fiksēti daudzi gadījumi. kad telefonkrāpnieki, uzdodoties par bankas, Valsts policijas un citu tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem, mudina iedzīvotājus atklāt viņu bankas kontu datus. Cenšoties pārliecināt iedzīvotājus, ka viņu bankas kontos tiek veiktas nelikumīgas darbības, krāpnieki izmanto viltus foto ar it kā Valsts policijas dienesta apliecībām, gan izsūta viltus paziņojums no bankas vai Valsts policijas, piemēram, pavēstes ierasties Valsts policijā, lai mudinātu iedzīvotājus atklāt “Smart-ID” piekļuves kodus, PIN kodus un tamlīdzīgi.

Iedzīvotājiem jāatceras, ka ne banku, ne valsts pārvaldes iestāžu darbinieki nekad nezvanīs, lai noskaidrotu pieejas datus bankas kontiem – kredītkaršu numurus, PIN kodus, “Smart-ID” piekļuves kodus, CVC kodus un tamlīdzīgi. Saņemot šādu aizdomīgu zvanu, ieteicams to pārtraukt!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija atgādina, ka krāpnieki izmanto dažādas metodes, tāpēc jābūt ļoti piesardzīgiem, komunicējot pa telefonu ar svešiem cilvēkiem, īpaši, ja runa ir par finanšu līdzekļiem.

Tāpat jabūt uzmanīgam, ja telefonsarunas laikā uz tevi izdara spiedienu!

“Telefonkrāpnieki steidzina un izmanto iedzīvotāju vājās vietas, lai viņi pieņemtu ātrus, nepārdomātus lēmumus. Šādā gadījumā japārtrauc saruna, ja neesi pārliecināts, vai zvanītājs ir tas, par ko uzdodas! Vienmēr ir iespēja piezvanīt uz attiecīgo iestādi, uz oficiālajā tīmekļvietnē norādīto tālruņa numuru, lai noskaidrotu, vai tiešām no turienes zvanīts. Gadījumā, ja esi apkrāpts, sākumā jāziņo par to savai bankai un pēc tam jāvēršas ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī,” uzsver G.Gžibovska.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.