Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas Banka izlaidīs finanšu pratībai veltītu 2 eiro piemiņas monētu

12.aprīlī Latvijas Banka izlaidīs 2 eiro piemiņas monētu, kas veltīta finanšu pratības tēmai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Monētas būs pieejamas suvenīriesaiņojumos un apgrozības monētu tīstokļos (vienā tīstoklī – 25 monētas) tikai internetā – tīmekļvietnē “e-monetas.lv” no 12.aprīļa plkst. 12.00. Pirkumu saņemšana būs iespējama ar pasta starpniecību (tikai Latvijas teritorijā) vai klātienē Latvijas Bankas kasēs Rīgā, K.Valdemāra ielā 1B.

Lai nodrošinātu vienmērīgu klientu plūsmu, pasūtījumu saņemšanai Latvijas Bankas kasēs tiks piemērots izlīdzinātais grafiks – pasūtījuma apstiprinājumā klients tiks informēts par datumu, sākot ar kuru varēs saņemt pasūtījumu kasēs. Pasūtījuma saņemšana būs iespējama 20 darbdienu laikā, sākot ar pasūtījuma apstiprinājumā norādīto datumu. Sākotnējā pasūtījuma izņemšanas datuma maiņa nebūs iespējama.

Monētā attēlots pārticības koks, kas var uzziedēt ikkatram, ja to stāda finanšu pratības augsnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kāpēc finanšu pratība? Tāpēc, ka bagāts ir nevis tas, kuram ir daudz, bet tas, kurš prot! Prot saplānot, kā ar mazumiņu piepildīt klēti. Pratīgi rīkoties ar to, kas ir, arī tad, kad citiem ir vairāk. Jo prāva raža padodas tad, kad liek lietā prātu,” teikts monētas aprakstā.

Jau kopš senču laikiem zemnieka pieredze un prasme skatīties nākotnē un domāt ar savu galvu ir kalpojusi par pamatu mūsu ļaužu gribai un spējai dibināt un veidot Latvijas valsti. Tagad mums jāvētī ne tikai rudzi un kvieši, bet arī citi “graudi” jāatsijā no pelavām.

Kā neapjukt krāšņajā pasaulē, kur vilinājumu ir tik daudz? Katra izdarītā izvēle aizved pie nākamās. Izvēles kā zari savijas lēmumu kokā, kura saknēs ir prasme izvēlēties pareizo ceļu. Prasme pieņemt lēmumus, kā rīkoties ar naudu un laiku, prasme audzēt savu prātu nav nekas jauns. Zemnieks to ir darījis gadu simtiem – rudenī atlicis graudus sēklai, lai nākamajā varētu atkal svērt ražu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī monēta iemirdzas plaukstā, ja to pakustina. Tāpat kā prāts, kas jākustina, lai kļūtu pratīgāks un spožāks.

Monētas “Finanšu pratība” tirāža apgrozības kvalitātē jeb tīstokļos – 400 000 eksemplāru, savukārt “Brilliant Uncirculated” kvalitātē suvenīriesaiņojumā – 8000 eksemplāru. Cena monētai suvenīriesaiņojumā ir 8,80 eiro.

Latvijas Banka informē, ka noteikts iegādes limits vienai personai – 5 suvenīriesaiņojumi un 1 tīstoklis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Monētas “Finanšu pratība” nacionālās puses grafisko dizainu veidojis mākslinieks Reinis Pētersons. Monētas kopīgās puses autors ir mākslinieks Luks Luikss, un monētu materiāls un izmērs neatšķiras no citām 2 eiro apgrozības monētām.

Monētas nacionālajā pusē ir attēlots stilizēts finanšu pratības un pārticības koks. Monētā iekalts arī valsts nosaukums (LATVIJA) un izlaišanas gads (2022). Monēta kalta UAB “Lietuvos monetų kalykla” (Lietuva).

Ikvienai eiro zonas valstij ir tiesības katru gadu emitēt līdz divām īpaša dizaina 2 eiro piemiņas monētām, kā arī vēl vienu piemiņas monētu kalt vairāku eiro zonas valstu kopīgas programmas ietvaros, ja tāda tiek organizēta.

Latvijas Banka turpina īpaša dizaina apgrozības monētu kalšanas tradīciju Latvijā. Eiro piemiņas monētas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā un citās eiro zonas valstīs.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.