Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Mitros laikapstākļos pasliktinās braukšanas apstākļi uz grants autoceļiem

Foto: LAU.

Rudenīgos laikapstākļos, kad bieži līst vai snieg slapjš sniegs, autoceļi ar sliktā stāvoklī esošu grants segumu pārmitrinās, zaudē nestspēju, satiksmes ietekmē tajos intensīvāk veidojas bedres un tie kļūst grūti izbraucami. Lietus un mitrums apgrūtina autoceļu uzturēšanu, jo slapjā laikā greiderēšana nav efektīva un bedres veidojas atkārtoti, uzsver VSIA “Lavijas Valsts ceļi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad grants segums apžūs. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, kas ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu. Valsts autoceļu uzturētājs VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” seko laika prognozēm un ceļu stāvoklim un plāno darbu izpildi, tiklīdz ceļi būs pietiekami apžuvuši.

Kopumā “Latvijas Valsts ceļu” pārziņā puse jeb 10 262 km autoceļu ir ar grants segumu, lielākoties tie ir vietējas nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti. No tiem vairāk nekā puse jeb 53 % klasificējami kā sliktā stāvoklī esoši, un tiem ir nepieciešama segas pārbūve.

Pēdējos 25 gadus valsts autoceļiem pieejamais finansējums nav bijis pietiekams, tāpēc būvdarbi tiek veikti prioritārā secībā. “Latvijas Valsts ceļu” speciālisti katru gadu izstrādā autoceļu pārbūves un atjaunošanas vidēja termiņa trīs gadu programmas, kas katru gadu tiek pārskatītas un koriģētas atbilstoši faktiskajai situācijai un pieejamajam finansējumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par prioritārajiem valsts vietējo autoceļu posmiem, kas iekļauti “Vietējās sasniedzamības uzlabošanas valsts autoceļu būvniecības stratēģijas līdz 2027. gadam”, var uzzināt ŠEIT

Vairāk informācijas par būvdarbu plānošanu valsts autoceļu tīklā ŠEIT

Par nestspēju zaudējušiem ceļu posmiem, bedrēm, lūzušiem kokiem un citiem satiksmes drošību ietekmējošiem apstākļiem “Latvijas Valsts ceļi” aicina informēt, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Kas notiek šinì laikā kad netiek ne kaisìts ceĺš netiek nekad ne uz ziemu ne uz pavasari brauc kā pa slidotavu..kam un kuram tā ir atbilstoša atbilde

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.