Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

NBS komandieris pieļauj nepieciešamību iedarbināt nejaušības principa atlases sistēmu VAD iesaukumam

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Lai nodrošinātu, ka trešajā valsts aizsardzības dienesta (VAD) iesaukumā tiks uzņemts nepieciešamais skaits cilvēku, varētu nākties iedarbināt nejaušības principa atlases sistēmu, Latvijas Televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” pieļāva Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš apstiprināja, ka līdz šim trešajam VAD iesaukumam brīvprātīgi pieteikušies 170 brīvprātīgie. Ir notikusi atlase, daļa jau izgājusi nepieciešamās medicīniskās pārbaudes un ir gatava sākt dienestu nākamgad jūlijā.

Vienlaikus NBS komandieris lēš, ka līdz 1.decembrim vajadzētu vismaz 1000 cilvēku, lai varētu atlasīt vismaz pusi, jo tāds esot atbiruma īpatsvars.

“Mēs darīsim visu, lai viņu motivācija tiktu pagriezta pozitīvajā virzienā, un, ka viņi varētu iekļauties mūsu dienesta vidē tāpat kā brīvprātīgie, kuri šodien dien NBS,” solīja L.Kalniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, trešo VAD iesaukumu plānots veidot no 480 jauniešiem un brīvprātīgā pieteikšanās paredzēta līdz decembrim, aģentūra LETA uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Otrajā iesaukumā, kas noslēdzās šovasar, reģistrēti 139 rekrūši. Viņi armijā pieteicās brīvprātīgi. No tiem 122 dienēs 11 mēnešus NBS, bet 17 piecus gadus Zemessardzē. Jauniešiem dienests sāksies janvārī Štāba bataljonā Rīgā, Gaisa spēkos Lielvārdē un Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljonā Stāmerienā, Gulbenes novadā.

Trešajam iesaukumam brīvprātīgi var pieteikties jau tagad, un to plānots noslēgt līdz 1.decembrim. Šajā iesaukumā nepieciešams nokomplektēt 480 jauniešus. Ja neizdosies reģistrēt nepieciešamo rekrūšu skaitu, tad pirmo reizi kopš VAD ieviešanas atlase notiks pēc nejaušības principa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka trešā iesaukuma rekrūši, tāpat kā pirmā iesaukuma karavīri, dienēs Ādažu bāzē. Viņi dienestu sāks nākamā gada jūlijā.

Šovasar pirmajā VAD iesaukumā zvērestu nodeva 251 jaunietis.

Viens no trim dienesta veidiem ir 11 mēnešu ilgs dienests Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat, piesakoties brīvprātīgi, jauniešu var arī dienestu pildīt Zemessardzē, kopumā dienot 5 gadus un ik gadu apmācībā piedaloties 28 dienas. Tāpat jaunieši – augstākās izglītības iestāžu studenti – var brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta rezerves virsnieka apmācības kursam, kas ilgs piecus gadus.

Pēc pieteikšanās noslēguma atlases speciālisti izskata saņemtās pieteikuma anketas, kā arī pārbauda katra pilsoņa sodāmību Sodu reģistrā. Ja netiek konstatēti šķēršļi dienestam, veic veselības pārbaudi. Katram pilsonim tiek sniegta informācija par pārbaudes laiku, vietu, kā arī visiem uz pārbaudi līdzi ņemamajiem dokumentiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.