Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

No janvāra tiks palielinātas piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti

Foto: “Pixabay”.

No 2024.gada 1. janvāra piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti tiks palielināta no 106,72 eiro līdz 160 eiro mēnesī. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To nosaka grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Kārtība, kāda piešķir un izmaksā ģimenes valsts pabalstu un piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti”, kas otrdien, 19. decembrī, pieņemti valdības sēdē.

Ņemot vērā, ka piemaksas apmēra pārskatīšanai nepieciešams veikt izmaiņas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras informācijas sistēmā, grozījumi paredz, ka 2024.gada janvārī un februārī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra piemaksu izmaksās līdzšinējā apmērā – 106,72 eiro mēnesī, savukārt martā piemaksu izmaksās jau 160 eiro apmērā un veiks piemaksas starpības izmaksu par janvāri un februāri.

Piemaksa ir viens no valsts sociālajiem pabalstiem, kas ir valsts garantētais finansiālais atbalsts ģimenēm, kuras audzina bērnu ar invaliditāti. Tiesības uz piemaksu personai, kura audzina bērnu ar invaliditāti, ir no dienas, kad bērnam noteikta invaliditāte, līdz dienai, kad bērns ar invaliditāti sasniedz 18 gadu vecumu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.