Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

No sestdienas Vidzemē un Latgalē noteikti plaši gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi

Foto: “ais.lgs.lv”.

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” ir apstiprinājusi īslaicīgās gaisa telpas struktūras izmaiņas, militāro mācību “Namejs” laikā daļā Vidzemes un visā Latgalē atļaujot ieviest plašus gaisa telpas izmantošanas ierobežojumus. Par to informē valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” operatīvo situāciju vadītājs Aivis Vincevs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi, kas ir spēkā no 23. septembra plkst. 9.00 līdz 1. oktobra plkst. 18.00, nepieciešami, lai austrumu daļā sekmīgi varētu nodrošināt netraucētu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) uzdevumu uzpildi, kas saistīti ar pilotējamās aviācijas un bezpilota gaisa kuģu izmantošanu.

Gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi noteikti arī virs pilsētām, piemēram, Valmieras, Madonas, Rēzeknes un Daugavpils. Informācija par visiem gaisa telpas izmantošanas ierobežojumiem pastāvīgi pieejama VAS “Latvijas gaisa satiksme” mājaslapā “ais.lgs.lv”.

Ar militārajām mācībām neiesaistītai gaisa satiksmei, tajā skaitā bezpilota gaisa kuģiem, ir aizliegts izmantot gaisa telpu, ja nav saņemts atbilstošs saskaņojums. Lidojumus iespējams saskaņot vismaz vienu darba dienu iepriekš, izmantojot e-pastus “mamc@mil.lv” un “afcp@mil.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

CAA atgādina, ka par lidojuma veikšanu ar bezpilota gaisa kuģi gaisa telpas struktūras elementā bez atļaujas vai saskaņojuma vai sertificētu lidlauku tuvumā, neievērojot lidojuma attālumu no lidlauka vai pieļaujamo lidojuma augstumu, kā arī Latvijas Republikas gaisa telpā, neievērojot pieļaujamo lidojuma augstumu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no 150 līdz 1000 eiro, bet juridiskajai personai — no 500 līdz 2500 eiro.

Visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023” ir NBS organizētās mācības, lai pārbaudītu un pilnveidotu Latvijas nacionālos kolektīvās aizsardzības plānus. Mācības norisināsies no 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā. Mācībās kopā piedalīsies aptuveni 8500 dalībnieku. Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. prātīgi cilvēki galvu uz augšu neceļat citādi atkal kādu bruņoto spēku dronu nobiedēsiet

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.