Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

No šodienas Siguldas šosejas posmā atļauto braukšanas ātrumu pielāgos laikapstākļiem; pārējā valsts ceļu tīklā nedrīkst braukt ātrāk par 90 km/h

Foto: LAU.

No šodienas, 11. oktobra, visā valsts ceļu tīklā, izņemot Siguldas šoseju jeb Vidzemes šosejas posmu no Rīgas līdz Siguldai, maksimālais atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h. Par to informē VSIA “Latvijas Valsts ceļi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidzemes šosejas (A2) posmā no Rīgas līdz Siguldai, kur darbojas adaptīvā satiksmes vadība ar mainīgas informācijas ceļa zīmēm, no 16. oktobra tiks atcelts maksimālais atļautais braukšanas ātrums 110 km/h, bet ļoti labos braukšanas apstākļos maksimālais braukšanas ātrums tur būs 100 km/h arī ziemas sezonā. Metroloģiskajiem un braukšanas apstākļiem pasliktinoties, atļauto ātrumu tur samazinās līdz 90, 80 vai 70 km/h. Jāņem vērā, ka ziemas periodā braukšanas un metroloģiskie apstākļi var manīties vairākas reizes dienā, arī strauji, tādēļ autovadītājiem jāpievērš uzmanība mainīgas informācijas ceļa zīmju norādījumiem un jāievēro tie.

Šonedēļ arī plānots atklāt satiksmei jaunizbūvēto Ķekavas apvedceļu, tur posmā no Krogsila līdz Rīgas apvedceļam (Salaspils–Babīte, A5) (11.– 19. km) maksimālais atļautais braukšanas ātrums būs 120 km/h, līdz iestāsies ziemas sezonai raksturīgi apstākļi. Posmā no Rīgas robežas līdz Krogsilam (7,8.–11. km) un no Rīgas apvedceļa (A5) līdz Ķekavas apvedceļa trases beigām atļautais ātrums būs līdz 90 km/h. Par šo ceļu plašāka informācija sekos.

Paaugstinātais maksimālais ātrums vasarā bija šādos ceļu posmos:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

·       uz valsts galvenā autoceļa A1 Rīga (Baltezers)–Igaunijas robeža (Ainaži) Saulkrastu apvedceļā no 21,40. km līdz 40,25. km;

·       uz valsts galvenā autoceļa A6 Rīga–Daugavpils–Krāslava–Baltkrievijas robeža (Pāternieki) posmā no Salaspils līdz Ikšķilei (19,65.–28,30. km);

·       uz Jūrmalas šosejas jeb valsts galvenā autoceļa Rīga–Ventspils (A10) posmā no Rīgas līdz Jūrmalai (13,60.–18,80. km);

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

·       uz valsts reģionālā autoceļa P80 Tīnūži – Koknese posmā no km 5,20 – 60,35.

Iestājoties rudenīgiem laikapstākļiem, aicinām autovadītājus ņemt vērā, ka rītos un vakaros kļūst tumšāks, kā arī redzamību var pasliktināt nokrišņi un migla. Lietus un kritušo lapu dēļ ceļi var kļūt slideni, rudens vēja brāzmu laikā uz ceļiem var būt nolauzti koki vai to zari.  VSIA “Latvijas Valsts ceļi” aicina autovadītājus izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu un būt piesardzīgiem uz ceļa.

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, VSIA “Latvijas Valsts ceļi” aicina zvanīt uz diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (21)

 1. Nedrīkst braukt ātrāk par 90…pabrauc vien uz 90, visi leks garām kā stāvošam un apsaukās, ka velkas pa priekšu.

  3
  4
 2. Jau brauksi patiešām tos 90, neviens neko neapsaukās. Bet, ja mainīsi nepārtraukti ātrumu, piemēram, 90-75-85-90-80, plašos līkumos vispār 65-75, tad gan dzirdēsi….. Pilni ceļi ar kretīniem, kas tā dara. Taisnē 90, nāk pretī auto 75, atkal uzdod 90, nāk līkums 80, līdz izveidojas 5-8 autokolonna…… Vienīgā iespēja tādu apdzīt ir pārsniedzot ātrumu pārredzamās taisnēs……

 3. Ja cilvēks nav pārliecināts pa sevi vai par situāciju varbūt lai labāk brauc uz 70 nevis uz 120.

  4
  1
 4. Es rakstīju: plašos līkumos, t.i., kur ātrums vispār nav jāsamazina. Par 90-180 grādu līkumiem un laika apstākļiem atbilstošu ātrumu runas nav. Tracina tie vadītāji, kuri neievēro CSN 104.3 punktu……… vadītājam AIZLIEGTS traucēt ceļu satiksmi, bez vajadzības braucot ar pārāk mazu ātrumu…..

  2
  1
 5. Lūk par šo iet runa! Spēj braukt tikai 70 km/h, tad nepārkāp noteikumus un ārpus pilsētas nerādies…. Tā kā pilsētā tādiem būs 25-30 km/h, tad pie stūres nav ko darīt….

  1
  4
 6. Vovan. Nu nebūs uz šosejām un pilsētās tikai tādi profi kuri izbraukuši ralliju, priekš tam ir domātas speciālas trases. Bijuši un būs visādi autovadītāji ar dažādu vecumu un pieredzi un veselības stāvokli kā arī auto stāvokli. Tāpēc ir domāta pieklājība, sapratne un noteikumi.

 7. Par pieklājību un sapratni piekrītu. Tomēr CSN nav atrunas, ka vecuma, pieredzes un veselības stāvokļa dēļ drīkst tos neievērot……. Ar dažiem jauniešiem nav labāk. Piemēram, O.Kalpaka, Blaumaņa krusts. Vakar viens no stadiona puses galvu uz abām pusēm reizes astoņas grozīja un nebrauca, lai gan neviens netraucēja. Tad pārbrauca krustojumu ar 1-2 km/h, bet pēc tam kļuva profesionālis, tā iespieda, ka motors rēca un melni dūmi pa visu ielu…. Ar ralliju te nav sakara nekāda. Jebkurā autoskolā instruktors, kaut brauc ar smago+piekabe, lielo autobusu, ja pilsētā brauksi 35-45 km/h, visu skaitīs: cik pilsētā ir atļautais ātrums. Tas pats eksāmenā, pašam ar lielo busu vienīgais aizrādījums bija: varēji braukt ātrāk, lai gan zem 45 nebija…..

  1
  2
 8. Izrādās, ir cilvēks kurš uzskata, ka vecums pie stūres neko nenozīmē, vari pačunčināt tikai 60 km/h, droši vālē uz kaimiņu novadu, nav pieredzes, arī brauc! Slikts veselības stāvoklis, nekas, vālē! Pat uz dažādu auto stāvokli atsaucas….. Sliktas bremzes, riepas, nekas, gan jau kaut kā aizbrauks. A.god.cc, pieklājība un sapratne ir laba lieta, bet kā tad paliek ar ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu un citu satiksmes dalībnieku neapdraudēšanu?

  1
  2
 9. Pats nespēj izdomāt? Tad pasaki, cik daudz ir vietu, piemēram, maršrutā Gulbene-Alūksne, Balvi, kur tādu 80 braucēju ar 90 km/h var droši apdzīt? Pateiksi: var neapdzīt…. Tātad, visiem, kuri ievēro CSN 104.3 punktu, ir jāpielāgojas pārkāpējam?! Un neaizmirsti, ka tādi 80 braucēji viens otru pievelk un izveido 3-4 auto kolonnu, ko ir faktiski neiespējami apdzīt….

  1
  3
 10. Laiku atpakaļ vienai pensionārei uzlika sodu par iepriekš minēto. Pilsētā brauca 25 km/h, aiz viņas 8 auto kolonna izveidojās. Tā kā visu laiku pretī nāca auto, garām neviens netika. Pretī brauca ceļinieki ar ieslēgtu video radaru un piefiksēja. Bija šausmīgā nesaprašanā, par ko viņu soda….. Viņa taču tik droši braucot ar 25 km/h!

  1
  3
 11. Tikai nevajag dzīt demogoģiju!
  Smagajiem atļautais ( un bieži vien arī tehniski iespējamais) ir 80, tad tev netraucē? Ko vieglāk apdzīt- tantuku ar golfiņu vai baļķenieku?

 12. Protams, ka nedrīkst pārkāpt un apdraudēt, braukt ar sliktiem auto, veciem cilvēkiem utt, bet realitātē tā nenotiek. Tad arī varbūt beigsim pārgalvīgi apdzīt un lekt uz 120 un vairāk, tas starp citu arī ir pārkāpums. Braucot uz stabiliem 90 apdzen praktiski VISI. Pat ar sapuvušu opeli.

  4
  1
 13. Dažiem pajoliem tā skriešana pārsniedzot ātrumu ir nevis vajadzība bet plika zimēšanās ar jauno metāla kasti.

  3
  1
 14. Sasmīdināji…. Baļķenieks 80. Laikam sen neesi aiz tāda braucis.Tavai zināšanai, tukšā tie velk 90-95. Piekrautus apdzīt, protams, ir problēmas, no kalna, taisnē 95, pret kalnu 75-80. Bet par smagajiem tu saproti, ka tie savādāk nevar. Ja šādam baļķeniekam astē iesēžas pārītis Tavi 80 braucēji, tad autokolonna ir neizbēgama, beigās visi uz 70 velkas.

  2
  4
 15. Esmu par 90km … un visiem! Esmu blakus sēdētāja ( ar tiesībām) un pat intuitīvi jūtu , ka velk vairāk , arī salīdzinoši jaunā mašinā. Nu nav mūsu ceļi tik glauni, un citi braucēji tik adekvāti, plus vēl dzīvnieki/pašnavnieki. Ko tās 5 min dos? Taisnība tomēr, ka raustīt ātrumu ir kretīniski, satiksmē jājiekļaujas.
  Nesaprotu arī tos, kas veido vagoniņus. Nejūties droši apdzīt uz 80 braucošo vai tml, bet tad – nesēdi astē, attālinies, lai citi to var darīt.

 16. Bet es esmu par to, lai kā agrāk, līdz 2 gadu stāžam drīkst tikai uz 70 ! 🤷‍♂️

 17. Beidzot! Malacīte! Vismaz viena sakarīgi domājoša vadītāja. Pat blakus sēžot, necieš nepamatotu ātruma mainīšanu, astē sēdēšanu….

  2
  3
 18. Pilsētā starp citu ir ātruma ierobežojumi pie mācību iestādēm.Arī tas dažiem nepatīk,ka brauc pēc noteikumiem.Obligāti ir jānesas garām.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.