Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Notiek ikgadējā kampaņa “Atpakaļ uz skolu!”

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 (Uzticības tālrunis) šonedēļ rīko ikgadējo kampaņu “Atpakaļ uz skolu!”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kampaņas laikā psihoemocionālo atbalstu un palīdzību aicināti saņemt gan bērni un pusaudži, gan vecāki, likumiskie pārstāvji, speciālisti, kā arī citi, kuru jautājumi saistīti ar bērniem un jaunā mācību gada sākšanos. Konsultācijas iespējams saņemt gan telefoniski, zvanot uz Uzticības tālruni 116111 jebkurā diennakts laikā, gan rakstiski, sazinoties ar speciālistiem čatā (čats meklējams mājaslapā www.uzticibastalrunis.lv un pieejams darbdienās no pulksten 12:00 līdz 20:00), kā arī e-konsultācijas veidā (e-konsultācijas iespējams saņemt gan rakstot uz e-pasta adresi uzticibaspasts116111@bti.gov.lv ,gan aizpildot e-konsultācijas formu mājaslapā www.uzticibastalrunis.lv).

“Uzsākot jaunu mācību gadu, bērni un pusaudži var sastapties ar dažādām jūtām – tās var būt prieka un gaidu pilnas, vai nest sev līdzi bailes, bažas, apjukumu un nemieru. Svarīgi atcerēties, ka katra emocija ir saprotama un akceptējama – patiesi sadzirdēt bērna teikto, ir pirmais solis uz risinājumu, ja bērns saskaras ar negatīvām emocijām, domājot par atgriešanos izglītības iestādē. Katra bērna pieredze skolā var būt atšķirīga, tieši tāpēc ir tik būtiski ieklausīties, atbalstīt, iedrošināt un neatstāt bērnu vienu ar jautājumiem! Tomēr dažkārt arī vecākiem un speciālistiem  rodas jautājumi par to, kā bērnu vai pusaudzi vislabāk stiprināt, lai mazinātu satraukumu, kas saistīts skolu – nevienam vecākam vai speciālistam nav jāpaliek vienam ar savām bažām! Ikvienam vecākam, likumiskajam pārstāvim un speciālistam ir iespēja saņemt atbalstu saistībā ar bērniem, kopīgi ar konsultantu pārrunāt grūtības, un meklēt iespējamos risinājumus, lai skolas gaitu uzsākšanu padarītu vieglāku.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.