Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

NVO saņems 86 000 eiro finansējumu etniskās saliedētības veicināšanas aktivitātēm

Foto: “Unsplash.com”.

Lai veicinātu sabiedrības saliedētību, savstarpējo sadarbību un mazinātu aizspriedumus pret un starp etniskajām grupām, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) izsludinājis atklātu projektu pieteikumu konkursu nevaldības organizācijām (NVO) “Mazākumtautību un sabiedrības saliedētības programma”. Programmā pieejamais finansējums projektu realizācijai ir 86 000 eiro. Par to informē SIF sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Jēkabsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 2022.gada 24.februārī Krievijas Federācija uzsāka karadarbību Ukrainas teritorijā, Latvijas sabiedrībā ir novērojams satraukums par potenciāliem etniskiem konfliktiem, kas var veidoties krasu viedokļu atšķirību dēļ attiecībā pret notikumiem Ukrainā. Interneta komentāros un sociālajos tīklos pieaug agresīvas retorikas gadījumi, kas kultivē etniskus aizspriedumus un stereotipus. Lai veicinātu dialogu starp dažādām etniskajām grupām un mazinātu sabiedrības šķelšanos, darot zināmu, ka Latvija ir drošas mājas ikvienam neatkarīgi no tautības, konkursa ietvaros finansējumu saņems NVO projekti, kuros paredzētās aktivitātes ir vērstas uz sabiedrības saliedētības veicināšanu un iekļauj:

  • iedzīvotāju izpratnes veicināšanu par sabiedrības daudzveidību, mazinot negatīvos stereotipos balstītu attieksmi pret un starp dažādām etniskajām grupām;
  • pasākumus, kas veicina piederības sajūtu Latvijai;
  • dažādu etnisko grupu līdzdalību pilsoniskās sabiedrības veidošanā;
  • sociāli jūtīgu jautājumu risināšanu dažādos aspektos.

Projekta mērķa grupa ir visu vecuma grupu pārstāvji, jo īpaši – bērni un jaunieši, nodrošinot, ka projekta aktivitātēs vienlaikus piedalās ne mazāk kā 50 % mazākumtautību pārstāvju un ne mazāk kā 30 % latviešu tautības pārstāvju. Projektu iesniedzēji ir NVO, kuras pēdējos 2 gadus nepārtraukti darbojas mazākumtautību jomā vai saliedētas pilsoniskās sabiedrības attīstības jomā. Vienam projektam pieejamais maksimālais finansējums ir 10 000 eiro, savukārt projekta izmaksu attiecināmības periods ir no 2022.gada 1.jūlija līdz 2023.gada 28.februārim.

“Demokrātija ir tā vērtība, par kuru mums visiem kopā jāiestājas, neatkarīgi no etniskās piederības, jo tikai demokrātija nodrošina cilvēktiesības, viedokļu dažādību, vārda un izteiksmes brīvību un, galu galā, cilvēka pašcieņu un kopējo brīvību. Ja iepriekš konkurss tika fokusēts tieši uz mazākumtautību pārstāvošo NVO iniciatīvu realizēšanu, tad šogad diskusijā par Latvijas sabiedrības saliedētību un risinājumu meklēšanā aicinām iesaistīties visas organizācijas, kas ir aktīvas pilsoniskās izglītības jautājumā,” skaidro SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikumus izskatīs vērtēšanas komisija, kuras sastāvā ir pa vienam pārstāvim no Kultūras ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts kancelejas un viens NVO pārstāvis – eksperts, kas atlasīts SIF izsludinātajā projektu vērtēšanas ekspertu atlases konkursā. Komisijas sastāvā arī ir SIF pārstāvis, kurš vada vērtēšanas komisijas darbu, bet atbilstības un kvalitātes kritēriju vērtēšanā un balsošanā nepiedalās. Projektu pieteikumu vērtēšanai var tikt piesaistīti atklātā konkursā atlasīti neatkarīgi eksperti.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2022.gada 26.aprīļa plkst. 12.00. Projektu iesniedzēju ērtībai 2022. gada 14.aprīlī plkst. 11.00 notiks informatīvais seminārs, kur projektu pieteicējiem būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus pirms projektu pieteikuma iesniegšanas. Pieteikties dalībai seminārā iespējams, rakstot uz e-pastu “sadarbiba@sif.gov.lv” un norādot savu vārdu un uzvārdu, kā arī pārstāvēto NVO.

Ar plašāku informāciju, kā arī konkursa nolikumu, pieteikuma un budžeta veidlapu iespējams iepazīties “www.sif.gov.lv” sadaļā “Projektu konkursi”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.