Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Paplašina kompensējamo zāļu pieejamību pacientiem  

Foto: “Pixabay”.

Lai uzlabotu zāļu pieejamību iedzīvotājiem, kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas papildu diagnozes – dzemdes leiomioma un migrēna, savukārt atopisko dermatīta gadījumā zāles tiks apmaksātas arī pieaugušajiem. Par to informē Veselības ministrija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pacienti kompensējamās zāles saņemtu pēc iespējas ātrāk, Nacionālajā veselības dienestā ir veikta zāļu izvērtēšana minēto diagnožu gadījumā un veiktas nepieciešamās izmaiņas. Savukārt valdība 31. oktobrī atbalstīja Ministru kabineta noteikumu projektu “Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība”, kas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas “Latvijas Vēstnesī”. 

Zāļu pieejamība iedzīvotājiem ir Veselības ministrijas viena no prioritātēm, kam ir piešķirts arī papildu finansējums. Lai to izlietotu efektīvi un pēc iespējas lielākam pacientu skaitam, nepieciešama zāļu izmaksu efektivitātes un cenu  novērtēšana, kā arī sarunas ar ražotāju par izmaksu samazināšanu. Notiek darbs pie jaunu zāļu iekļaušanas kompensējamo zāļu sarakstā.  

Uzlabojot zāļu pieejamību, pacientiem uzlabosies veselība, dzīves kvalitāte un darbspējas. Migrēna ir viena no pasaulē izplatītākajām slimībām, ar ko pamatā slimo cilvēki darbspējīgā vecumā. Tā ietekmē cilvēku dzīvi, traucējot paveikt ieplānoto gan profesionālajā, gan privātajā dzīvē. Pēc ārstu aplēsēm tikai daļa migrēnas pacientu Latvijā lieto nepieciešamās zāles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzemdes leiomioma ir visbiežāk sastopamais labdabīgais reproduktīvās sistēmas audzējs sievietēm, patlaban ārstēšanu kompensē ķirurģiskai ārstēšanai, bet turpmāk tiks nodrošināta  arī alternatīva iespēja, kas būs valsts apmaksāta.

Atopiskā dermatīta gadījumā zāļu kompensācija tiek nodrošināta bērniem līdz 18 gadu vecumam, bet turpmāk zāles apmaksās arī pieaugušajiem.   

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.