Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Par nepilniem 80 000 eiro “RCI Gulbene” veiks papildu būvdarbus patvēruma meklētāju centra izveidei Liepnā

Foto: “Pixabay”.

SIA “RCI Gulbene” par 78 954 eiro veiks papildu nepieciešamos būvdarbus patvēruma meklētāju centra izveidei Liepnā, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodrošinājuma valsts aģentūras izsludinātajam konkursam bija pieteicies tikai viens pretendents.

Patvēruma meklētāju izmitināšanas centra filiāle Alūksnes novada Liepnas pagastā atklāja augustā. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšniece Maira Roze iepriekš norādīja, ka mainīgie ģeopolitiskie apstākļi, kā arī Baltkrievijas veiktais hibrīdkarš var radīt situāciju, ka PMLP būs jānodrošina pagaidu izmitināšana lielākam patvēruma meklētāju skaitam. Liepnas filiāles izveide ļauj PMLP būt vairāk gataviem visdažādākajiem patvēruma jomas nākotnes scenārijiem.

Pēdējos trijos gados izskatāmo patvēruma pieteikumu Latvijā skaits ir trīskāršojies, radot lielu slodzi Latvijas patvēruma meklētāju uzņemšanas sistēmai. Tāpēc arī, ņemot vērā pasaulē valdošos ģeopolitiskos izaicinājumus, kas ir izraisījuši būtisku patvēruma meklētāju skaita Latvijā palielināšanos, Liepnas pagasta skolas internāta ēkā izveidota patvēruma meklētāju centra filiāle ar izmitināšanas kapacitāti līdz 252 personām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka patvēruma meklētāju centrs Liepnā, kuras darbību nodrošinās PMLP, tiks izmantota patvēruma meklētāju izmitināšanai, kā arī, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pagaidu mītni tiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuri šķērso Latviju tranzītā.

Projekta kopējais budžets ir 3 080 933 eiro, no koriem 90% veido Eiropas Komisijas finansējums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. a kāda hrena pēc viņi vispār jāielaiž,laikam ir aizmirsuši,PSRS robežapsardzes pamatprincipus,nu nestaigāja kā teļi pāri aplokam

  2. Tāpēc ka tagad ir pareizie pārkāpēji un nepareizie. Šodien vieni ir pareizie, bet rīt varbūt būs citi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.