Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pasaules iedzīvotāju skaits sasniegs astoņus miljardus

Foto: “Pexels”.

Pasaules iedzīvotāju skaits otrdien sasniegs astoņus miljardus, liecina ANO prognozes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šis punkts ir iespēja svinēt daudzveidību un progresu, vienlaikus apdomājot cilvēces kopīgo atbildību par planētu,” teikts ANO ģenerālsekretāra Antoniu Gutērreša paziņojumā.

ANO iedzīvotāju pieaugumu saista ar cilvēces attīstību, jo cilvēki dzīvo ilgāk sakarā ar veselības, uztura, personīgās higiēnas un medicīnas uzlabojumiem.

Tas ir arī augstāka dzimstības līmeņa rezultāts, jo īpaši pasaules nabadzīgākajās valstīs, no kurām lielākā daļa atrodas Subsahāras Āfrikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1950.gadā pasaulē bija 2,5 miljardi iedzīvotāju. Pašreizējais iedzīvotāju skaits ir vairāk nekā trīs reizes lielāks.

Tomēr pēc maksimālā pieauguma 60.gadu sākumā pasaules iedzīvotāju skaita pieauguma temps ir strauji palēninājies, aģentūrai AFP sacīja Reičela Snova no ANO Iedzīvotāju fonda.

Ikgadējais pieaugums ir samazinājies no augstākā līmeņa 2,1 % 1962.-1965.gadā līdz mazāk par 1 % 2020.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ANO prognozē, ka līdz 2050.gadam pieaugums varētu vēl vairāk samazināties – līdz aptuveni 0,5 %, jo turpinās dzimstības līmeņa pazemināšanās. ANO prognozē, ka iedzīvotāju skaits turpinās pieaugt līdz aptuveni 8,5 miljardiem 2030.gadā, 9,7 miljardiem 2050.gadā un sasniegs maksimumu – aptuveni 10,4 miljardus – mūsu gadsimta 80.gados.

Tiesa, citas organizācijas ir veikušas atšķirīgus aprēķinus. ASV bāzētais Veselības metrikas un novērtēšanas institūts (IHME) 2020.gada pētījumā lēsa, ka pasaules iedzīvotāju skaits maksimāli pieaugs līdz 2064.gadam, nesasniedzot 10 miljardus, bet līdz 2100.gadam samazināsies līdz 8,8 miljardiem.

LETA-AFP

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.