Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldības saņems 729 eiro mēnesī par veco ļaužu pansionātos līdz 1998.gada 1.janvārim ievietotām personām

Foto: “Pixabay” .

Šogad finansējums pašvaldībām par personām, kuras ievietotas veco ļaužu pansionātos un centros līdz 1998.gada 1.janvārim, ir 729 eiro mēnesī par vienu personu, paredz kārtība, kādā 2024.gadā pašvaldībām piešķir valsts budžeta dotāciju par personām, kuras ilgstošas sociālās aprūpes iestādēs ievietotas līdz 1998.gada 1.janvārim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likuma pārejas noteikumiem Ministru kabinets, iesniedzot Saeimai gadskārtējā valsts budžeta likuma projektu, paredz tajā dotāciju pašvaldībām par bērniem bērnunamos un iemītniekiem veco ļaužu pansionātos un centros, kuri tajos ievietoti līdz 1998.gada 1.janvārim. Attiecībā uz bērniem šī norma vairs nav aktuāla.

Likumā “Par valsts budžetu 2024.gadam un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026.gadam” noteikta apropriācija 603 612 eiro apmērā par iemītniekiem veco ļaužu pansionātos un centros, kuri tajos ievietoti līdz 1998.gada 1.janvārim, nosakot, ka viena iemītnieka finansējums gadā ir 8748 eiro.

Noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir finansējumu pašvaldībām, pamatojoties uz to iesniegtajiem datiem par iemītnieku skaitu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikts, ka pašvaldības reizi mēnesī līdz attiecīgā mēneša 10. datumam, informē Valsts kasi par personu aktuālo skaitu attiecīgā mēneša pirmajā datumā, izmantojot Valsts kases e-pakalpojumu “ePārskati”.

Valsts kase nodrošinās finansējuma pārskaitīšanu uz attiecīgo pašvaldību kontiem vienu reizi mēnesī līdz attiecīgā mēneša 15. datumam, atbilstoši pašvaldību iesniegtajiem datiem par aktuālo personu skaitu un attiecīgajā mēnesī noteikto finansējumu vienai personai šo noteikumu pielikumā norādītā finansējuma ietvaros.

Noteikts, ka pašvaldībām, kuras minētos datus nav iesniegušas Valsts kasē, valsts budžeta dotāciju par attiecīgo mēnesi pārskaita tikai pēc informācijas iesniegšanas, vienlaicīgi ar kārtējā mēneša finansējumu.

Paredzot, ka pašvaldības izmanto Valsts kases e-pakalpojumu “ePārskati”, tiek noteikta vienota kārtība, kādā pašvaldības paziņo aktuālo informāciju par personu skaitu, par kurām tiek piešķirta valsts budžeta dotācija. Līdz ar to Finanšu ministrijai un Valsts kasei ir zināms aktuālais personu skaits, kuras ievietotas sociālās aprūpes iestādēs līdz 1998.gada 1.janvārim, attiecīgi finansējums pašvaldībām tiks pārskaitīts tikai par šīm personām un neveidosies situācija, kad pašvaldībām būtu jāveic finansējuma atmaksa, ja personu skaits samazinātos, bet finansējums par personu jau būtu saņemts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. Vai pirms 25 gadiem pašvaldībā tādas iestādes bija?

  6
  1
 2. Redz,kas īstenībā maksā par cilvēkiem, bet mums stāsta,tas viss no pašvaldības budžeta. Apnikuši meli,meli…..

  3
  2
 3. Nu jā ,nekas jau nemainās,algas palielina un arī aprūpes nauda palielinās un katru gadu vairāk un vairāk jamaksā.Bet aprūpes centrā tā pati viena lampiņa un visiem kopìgs televizors,ēdiens nemainīgs.
  Kā dziesmā-Par visu maksāju es dārgi…

  5
  1
 4. Cik gadu šobrīd ir tam vecam cilvēkam, kurš pirms 25 gadiem (vai pat vēl ātrāk) tika ievietots “veco ļaužu pansionātā”? Un cik diez šādu cilvēku valstī vispār ir, lai ar tādu patosu šo ziņu tagad pasniegtu??? Un šeit slēpjas atbilde Aijai: nē, tie nav nekādi meli, jo šādu cilvēku ir ļoti maz palicis, bet par pārējiem maksā pašvaldība no sava budžeta

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.