Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Plāno veidot vienotu valsts pārvaldes pakalpojumu atbalsta dienestu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

5.septembrī valdība atbalstīja grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas iecerēti, lai veidotu vienotu valsts pārvaldes pakalpojumu atbalsta dienestu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) bija uzdots jau 2021.gadā apvienot visus reģionālās nozīmes valsts un pašvaldību vienotos klientu apkalpošanas centrus (VPVKAC) un izveidot vienotu valsts pārvaldes pakalpojumu atbalsta dienestu (VPPAD) pirmā līmeņa konsultāciju sniegšanai.

Ar grozījumiem likumā plānots pilnveidot valsts pārvaldes pakalpojumu portāla “latvija.gov.lv” darbības funkcionalitāti, likumprojektā iekļaujot deleģējumu Personas datu pārlūkošanas pakalpojuma izveidei, Tas nodrošinās tiesības uz personas datu aizsardzību un personas datu pārvaldību, kurā pēc personas pieprasījuma vienuviet tiks atspoguļota informācija no valsts informācijas sistēmām.

Pēc Tieslietu ministrijas ierosinājuma plānots precizēt iekšējo normatīvo aktu saskaņošanas nosacījumus, kā arī precizēt un vienkāršot iestāžu sadarbības noteikumus, ļaujot slēgt vienošanos par sadarbību ne tikai starp publiskām personām vai starp dažādiem Ministru kabineta locekļiem padotībā esošām iestādēm, bet arī starp vienas publiskās personas iestādēm, kas nav padotas Ministru kabinetam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likumprojektā ietverti precizējumi attiecībā uz sabiedrības pārstāvju līdzdalību valsts pārvaldē, tostarp, paredzot deleģējumu Ministru kabinetam noteikt sabiedrības līdzdalības kārtību tiesību aktu projektu izstrādes procesā.

Kā likumprojekta anotācijā norāda VARAM, vienotu valsts pārvaldes pakalpojumu atbalsta dienestu sākotnēji plānots veidot trīs vai četrās pašvaldībās. Nododot centralizētu neklātienes atbalsta sniegšanu VPVKAC tīklam, tiks atbalstīta reģionālā nodarbinātība. 

Pirmajos četros gados neklātienes kontaktu apkalpošanai nepieciešams izveidot astoņas amata vietas, ņemot vērā, ka papildus kontaktu apkalpošanai VPVKAC darbinieki vairs neveiks citus darba pienākumus. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VPPAD izveides izmaksas plānots segt no Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma 

Provizoriski VPPAD plānots izvietot Gulbenes, Valkas, Cēsu, Smiltenes vai Alūksnes novada pašvaldībās, kurās darbojas reģionālās nozīmes VPVKAC un ar kurām papildus ir noslēgti sadarbības līgumi par portāla “Latvija.gov.lv” klientu telefonisku apkalpošanu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.