Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Prasa vērtēt Jelgavas novada domes priekšsēdētāja rīcību, līdztekus sēdes vadīšanai pievēršoties sievietes kājām

Ekrānuzņēmums.

Atsevišķi Jelgavas novada pašvaldības politiķi un amatpersonas prasa vērtēt domes priekšsēdētāja Madara Lasmaņa (LA) rīcību, Budžeta komisijā līdztekus sēdes vadīšanai pievēršoties kādas sievietes kājām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien sociālajos tīklos nonācis video no komisijas 13.marta sēdes, kurā novada domes priekšsēdētājs Lasmanis piedalās attālināti un redzams, sēžot automašīnā vadītāja sēdeklī. Sēdei tuvojoties noslēgumam, noprotams, ka automašīnas aizmugurējā sēdeklī iesēžas vēl kāds un starp priekšējiem sēdekļiem parādās zeķbiksēs tērpta sievietes pēda, kas kadrā vērojama ilgstošu laiku. Lasmanis pieskaras kājai un viņa roka “pievēršas” personai automašīnas aizmugurējā sēdeklī.

Pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone aģentūrai LETA atzina, ka konkrētais incidents saistīts ar Budžeta komisijas sēdi. Ieraksts ir ticis izsūtīts deputātiem, jo izpilddirektore Līga Lonerte aicina viņus vērtēt, viņasprāt, ētikas dabas pārkāpumu domes priekšsēdētāja rīcībā.

Izpilddirektore deputātiem paudusi, ka, viņasprāt, Lasmaņa rīcībā ir saskatāmi būtiski pārkāpumi. Viņa pie deputātiem vērusies pēc administrācijas darbinieku celtās trauksmes. Budžeta komisijas tiešsaistes norisē, kā arī videoierakstā pašvaldības darbinieki un komisijas locekļi bija spiesti noskatīties uz domes priekšsēdētāja rīcību, un, ievērojot lietišķu subordināciju, bez tiesībām ietekmēt sanāksmes gaitu, pauda Kaņepone. Pēc sēdes incidents gan raisījis rezonansi gan izpildvaras personāla, gan domes deputātu vidū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To, vai sēdes ierakstā redzamās epizodes ir vai nav uzskatāma par ētiskas dabas pārkāpumu no domes priekšsēdētāja kā amatpersonas puses un vai šāda rīcība ir pieņemama, veicot komisijas priekšsēdētāja pienākumus, var lemt vienīgi deputāti, piebilda Kaņepone, attiecīgi šo jautājumu, visticamāk, drīzumā izskatīs deputāti.

Pats Lasmanis pārkāpumus savā rīcībā nesaskata un uzskata, ka notiekošais esot nomelnojoša kampaņa.

Savukārt Jelgavas novada pašvaldības deputāts Dainis Liepiņš (LRA) aģentūrai LETA pauda nostāju, ka Lasmaņa darbības nav savienojamas ar pašvaldības priekšsēdētāja amatu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepiņš sēdes video neesot redzējis, bet šodien no rīta saņēmis fotogrāfijas, kurās fiksēti atsevišķi sēdes momenti. Viņš atzina, ka “kriminālu pārkāpumu tur nav”, bet Lasmanis ir novada domes priekšsēdētājs un pārstāv novadu, līdz ar to “neatkarīgi no politiskajām simpātijām šāda veida situācija nav pieņemama”.

Politiķis atzīmēja, ka, piemēram, pirms nedēļas bijušas diskusijas par potenciālo investoru piesaisti novadam, kurā piedalījās arī domes priekšsēdētājs. “Šāda veida informācija diez vai veicina pozitīvu attieksmi pret novadu,” piebilda Liepiņš.

Pēc notikušā Lasmanim esot izteikts piedāvājums pašam pieņemt lēmumu un atkāpties, tomēr domes priekšsēdētājs notikušo vērtējis kā “tīri privātu lietu” un negadījumu, stāstīja deputāts. “Lietas ir notikušas. Tas neko labu novadam nav devis, un tagad ir jautājums, ko tālāk,” piebilda Liepiņš, kuram neesot informācijas par kādas ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai vērtētu notikušo.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (7)

 1. Vārds “pievēršas” 😀 Kā tad! Apskatiet video! Partija – Latvijas attīstība.

 2. Nee,sis ir nakosais limenis.Jauns limenis bija – te rodas…

 3. Ļoti labi atspoguļo kunga attieksmi pret iedzīvotājiem

  3
  1
 4. Man liekas tai sievietei kas viņu nosūdzēja parādījās skaudība pa to visu.

  1
  2
 5. Kāds sakars Gulbenei ar Jelgavu?
  Un salīdzinot ar mūsu gigantu, tur vispār nekā nav.

 6. Izskatās, ka Jelgavā viss zeļ un plaukst. Nekādu, ar pašvaldības darbu saistītu, problēmu nav. Vienīgais neatrisinātais jautājums ir ieraudzītā kāja. Ir viens labs teiciens par to, ar ko nodarbojas suņi, kad nav ko darīt….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.