Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Psihiatrijas un narkoloģijas centrs rīkos saslimšanai ar šizofrēniju veltītu bezmaksas semināru

Foto: “Pexels”.

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs (RPNC) 26.septembrī no plkst. 15.00 līdz 17.00 rīkos bezmaksas tiešsaistes semināru “Veidot piepildītu dzīvi, sadzīvojot ar šizofrēniju”, aģentūru LETA informēja RPNC sabiedrisko attiecību speciāliste Silva Bendrāte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Seminārs veidots, lai vairāk atbalstītu pacientu piederīgos un tuvākos cilvēkus, jo psihiska saslimšana būtiski maina arī līdzcilvēku dzīvi. Tiešsaistes semināru vadīs RPNC Izglītības un pētniecības daļas vadītāja, psihiatre Liene Sīle. Viņa atzina, ka iepriekšējie saslimšanai veltītie klātienes semināri ir bijusi lieliska iespēja labāk saprast pacientu piederīgo vajadzības un sniegt informatīvu, arī emocionālu atbalstu un praktiskus ieteikumus.

“Turpinot tēmu par šizofrēniju, šajā tiešsaistes lekcijā apkoposim praktiskajos semināros izrunāto, uzsvērsim vēl papildus nepieciešamo sekmīgai sadarbībai starp pacientu, viņa ģimeni un psihiatru. Mēģināsim arī ieskicēt iespējas pacientu ar šizofrēniju ikdienas dzīves organizēšanā, kā arī palīdzību un rīcību krīzes situācijās. Stāstīsim arī par to, kā, sadzīvojot ar tuvinieka slimību, organizēt savu dzīvi, kā atpūsties un pašam neizdegt,” sacīja Sīle.

Lekcijas ieraksts vēlāk būs pieejams RPNC “Youtube” kanālā, kā arī iestādes mājaslapā “Rpnc.lv” sadaļā “Pacientiem un tuviniekiem”. Pēc teorētiskās daļas būs arī iespēja uzdot jautājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis ir septītais seminārs no cikla “Iecietības formula: zināšanas un pieņemšana”, ko organizē RPNC Attīstības fonds un kas tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas sabiedrības integrācijas programmas gaitā. Semināri notiek no marta līdz novembrim un aptver dažādas tēmas. Pēdējie divi semināri būs veltīti demences tēmai, kas kļūst aizvien aktuālāka.

Seminārs ir bez maksas. Lai saņemtu semināra pieejas saiti, interesenti aicināti tam reģistrēties līdz 25.septembrim (ieskaitot), sūtot savu vārdu, uzvārdu, telefona numuru un e-pasta adresi, sūtot pieteikumu uz e-pastu “rakstiuz@rpnc.lv”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.