Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

PVD aicina mājdzīvnieku īpašniekus pārliecināties, vai dzīvnieki ir vakcinēti pret trakumsērgu

Ilustratīvs foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Lai arī katram suņu, kaķu vai mājas (istabas) sesku īpašniekam ir jārūpējas par savu mīluļu savlaicīgu vakcināciju pret trakumsērgu, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina dzīvnieku īpašniekus pārbaudīt veterinārārsta ierakstu sava mājas (istabas) dzīvnieka pasē vai vakcinācijas apliecībā un neaizmirst veikt dzīvnieku vakcināciju vai savlaicīgu revakcināciju pret trakumsērgu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Saskaņā ar Veterinārmedicīnas likumu dzīvnieku īpašnieku pienākums ir nodrošināt suņu, kaķu un mājas sesku regulāru vakcināciju pret trakumsērgu. Atgādinām, ka suņi, kaķi un mājas(istabas) seski profilaktiski jāvakcinē pret trakumsērgu no 3 mēnešu vecuma, kā arī jānodrošina atkārtota vakcinācija (revakcinācija) saskaņā ar veterināro zāļu lietošanas instrukcijā noteikto kārtību. Par to dzīvnieka īpašnieku vislabāk informēs veterinārārsts, kas veicis vakcināciju pret trakumsērgu un izdarījis ierakstu mājas (istabas) dzīvnieka pasē vai vakcinācijas apliecībā,” uzsver PVD sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Joffe.

Saskaņā ar PVD rīcībā esošo informāciju, tikai aptuveni 20 % no Ukrainas dzīvniekiem, kuru īpašnieki ir vērsušies pie praktizējošiem veterinārārstiem Latvijā, bija derīga trakumsērgas vakcinācija. Kā iepriekš PVD ir informējis, Ukrainā trakumsērga ir plaši izplatīta slimība ne tikai savvaļas dzīvnieku populācijā, bet arī suņiem un kaķiem.

Jāpiebilst, ka, pateicoties sistemātiskai savvaļas dzīvnieku vakcinācijai, kas Latvijā kopš 2005. gada regulāri tiek veikta pavasarī un rudenī, trakumsērga Latvijā ir izskausta – pēdējais trakumsērgas gadījums meža dzīvniekiem konstatēts 2010. gadā, bet mājas (istabas) dzīvniekiem – 2012. gadā. Pasaules Dzīvnieku veselības organizācija (OIE) 2015. gada rudenī Latviju oficiāli atzinusi par valsti, kas ir brīva no trakumsērgas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.