Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ražas novākšanas laikā uz ceļiem jārēķinās ar lielāku lielgabarīta tehnikas klātbūtni

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Visā Latvijas teritorijā turpinās ražas novākšana un labības kulšanas darbi, tāpēc uz autoceļiem ir vērojams lielāks lauksaimniecības lielgabarīta tehnikas skaits. VSIA “Latvijas Valsts ceļi” aicina autobraucējus būt uzmanīgiem un saprotošiem:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • pirms veikt apdzīšanas manevru, pārliecināties, ka ceļš ir pietiekami plats un netuvojas pretī braucoši transportlīdzekļi;
 • pārliecinieties, ka lauksaimniecības tehnika negriežas pa kreisi;
 • ja tehnika palēnina ātrumu un brauc tuvāk ceļa labajai pusei, tehnikas operators, iespējams, gatavojas veikt platu kreiso pagriezienu;
 • jāņem vērā, ka reizēm, lai veiktu platu labo pagriezienu, operatoram ir jāiebrauc kreisajā ceļa pusē;
 • sausā laika ietekmē grants ceļi pastiprināti put, lauksaimniecības tehnika, pārvietojoties pa tiem, var sacelt putekļus un pasliktināt redzamību;
 • jārēķinās, ka uz ceļa no kravām var izbirt graudi, kā arī var veidoties rindas pie graudu nodošanas punktiem.

Ražas novākšana turpināsies līdz septembra vidum.

“Patlaban visos Latvijas reģionos notiek intensīva ražas novākšana – tiek vākti graudaugi, rapši un zirņi. Ražas novākšana turpināsies visu augustu un iespējams līdz pat septembra vidum, jo būs vēl jānovāc vasarāju kultūraugi – vasaras rapsis, mieži, kvieši, griķi un pupas. Visintensīvākā smagās tehnikas satiksme būs vērojama tieši līdz septembra vidum gan dienas, gan vēlās vakara stundās. Lai atslogotu lielceļus, lielu daļu no saražotās produkcijas pārvietos, izmantojot dzelzceļus,” norāda Zemnieku saeimas valdes loceklis Mārtiņš Trons. “Ražas novākšanā ir iesaistīta lielgabarīta tehnika, tāpēc aicinām autobraucējus būt uzmanīgiem un reaģēt uz tehniku, kas pārvietojas ar oranžajām bākugunīm. Ražas novākšanas tehnika un traktortehnika pa ceļiem pārvietojas salīdzinoši lēni. Aicinām autovadītājus būt saprotošiem, savukārt lauksaimniekus – ievērot ceļu satiksmes noteikumus un drošību uz ceļiem!”

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, ikviens aicināts zvanīt uz VSIA “Latvijas Valsts ceļi” diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

 1. Oranža bākuguns gan nedod nekādas priekšrocības! Un pirms traktoram līst uz ceļa vajadzētu labi pārliecināties vai netuvojas auto.

  5
  3
 2. Varētu uzdot jautājumu Aumeisteram- kā tiek uzturēti grants ceļi, kas pa tiešo ienāk pilsētā! Un vai šis ierēdnis ir ierēķinājis līdzekļus apstrādei ar pretputekļu maisījumu.(ne jau pirmo gadu strādā Latvijas valsts ceļu kantorī) Ja ražas novākšanā laikapstākļi ir tādi, kā patreiz, tad pieguļošās teritorijās dzīvojošajiem tas paliek veselībai bīstami! Jo lielgabarīta tehnika nes sev līdzi smilšu /putekļu maisījumu, kas dotajos apstākļos jāelpo cilvēkiem n-tās dienas pēc kārtas. Nerunāsim par vibrāciju un troksni!

  14
 3. Būtu korekti, ja pēc intensīvās ražas novākšanas , iesaistitās puses (zemnieki, var arī kopā ar Dzirnavnieku un Agro) novāktu aiz sevis izkaisītos graudus, apsistās bordas un iebraukātās risses un bedres.

  3
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.