Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Reģistrēto šaujamieroču skaits Vidzemē palielinās

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Vidzemes reģionā palielinās reģistrēto ieroču skaits, savukārt samazinās šaujamieroču īpašnieku skaits. 2023.gadā tie bija 5169, bet vēl pirms gada bija 5268 – liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reģistrēto ieroču skaits 2023. gadā bija 12 841, 2022.gadā – 12 655. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Dimitrijs Kohanovs tikšanās laikā ar medijiem skaidroja, ka viens no iemesliem ir tas, ka mednieki kļūst vecāki, aiziet citos medību laukos un jaunie ne tik aktīvi stājas mednieku rindās. Savukārt reģistrēto ieroču skaits palielinās, un iemesls tam – mednieki veco ieroci neiznīcina, nenodod, bet patur un pērk jaunāku, modernāku. Vēl viens iemesls – pašreizējā ģeopolitiskā situācija. “Cilvēki iegādājas pašaizsardzības ieročus, nokārtojot zināmas likumdošanas prasības,” stāstīja D.Kohanovs.

Valsts policija informē, lai iegādātos, kā arī saņemtu mantojumā vai dāvinājumā medību, sporta, pašaizsardzības šaujamieročus fiziskā persona iesniedz iesniegumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Valsts policijas reģionālajā pārvaldē atbilstoši deklarētajai dzīvesvietai, deklarācijā norādītajai papildu adresei vai nekustamā īpašuma atrašanās vietai, kurā paredzēta ieroča un tā munīcijas glabāšana.

Pirms šaujamieroča (izņemot medību šaujamieroci) vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča pirmreizējas iegādes fiziskā persona nokārto kvalifikācijas pārbaudījumu par ieroču un munīcijas aprites kārtību un apliecina prasmi rīkoties ar ieroci. Fiziskajām personām, kuras vēlas saņemt ieroča atļauju, ir jāveic veselības pārbaude. Lai saņemtu ieroča iegādāšanās atļauju šaujamieroča glabāšanai vai nēsāšanai, fiziskajai personai savā deklarētajā dzīvesvietā, deklarācijā norādītajā papildu adresē, nekustamajā īpašumā vai kopīpašumā ierīko seifu vai metāla skapi (kasti) ieroču un munīcijas glabāšanai atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem.

Iedzīvotāju ērtībai izveidots Valsts policijas informatīvais tālrunis: 67075333. Ja nav nepieciešama tūlītēja ārkārtas palīdzība, dažādu neskaidrību gadījumos un lai uzzinātu vairāk par Valsts policijas sniegtajiem pakalpojumiem vai citiem jautājumiem, var sazināties pa šo tālruni darbdienās no pulksten 8.00 līdz 16.30.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.