Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Rīko akciju “Labo darbu nedēļa”

Jau piecpadsmito gadu pēc kārtas labdarības organizācija „Palīdzēsim.lv” no 9. līdz 15. oktobrim rīko akciju „Labo darbu nedēļa”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Svētku reizē īpašu uzmanību un vērību vēlamies pievērst brīvprātīgā darba nozīmīgumam. Daudz par to runājam, ir dažādas brīvprātīgo godināšanas balvas, īpašās dienas u.tml., taču, mūsuprāt, tas nav pietiekoši, lai iedzīvotāji iesaistītos sabiedriskajos procesos vēl plašāk. Brīvprātīgais darbs nav tikai jauniešu jēgpilna brīvā laika pavadīšana, brīvprātīgo darbu var veikt ikviens – bērnudārznieks, seniors, nobriedis pieaugušais vai jaunietis. „Labo darbu nedēļa” ir brīnišķīgs iemesls un instruments pamēģināt, ko nozīmē dot, ne tikai ņemt. Varam būt vienoti hokejā, dziesmu svētkos un basketbolā, kāpēc gan mēs nevarētu būt vienoti labajos darbos?! Pat veiktie pētījumi pierāda, ka, darot labu otram, tiek uzlabota labā darba darītāja mentālā un fiziskā veselība. Vēlamies atgādināt, ka „Labo darbu nedēļas” dziļākā būtība un jēga ir iesākt brīvprātības un labdarības procesus, lai labie darbi kļūtu par ikviena ikdienu, negaidot Ziemassvētkus vai „Labo darbu nedēļu”,” saka labdarības organizācijas “Palīdzēsim.lv” vadītāja Ilze Skuja.

“Labo darbu nedēļa” ir laiks, kad palīdzēt gan līdzcilvēkiem, gan dzīvniekiem, gan Latvijas dabai, gan sabiedrībai kopumā. Tā ir  nedēļa, kad visa Latvijas sabiedrība tiek  aicināta paveikt lielus vai mazus darbus. Darbu, kas neprasa finansiālu ieguldījumu, tikai brīvo laiku un enerģiju. Darbu, kas ir pašu ierosināts, izplānots un īstenots. 2022.gadā akcijas aicinājumam atsaucās teju 16 000 cilvēku, paveicot vairāk nekā 300 labos darbus Latvijā.

Akcijas laikā darbojas interaktīva mājaslapa ar  Latvijas karti, kur ikvienam dalībniekam ir iespēja atzīmēt savu plānoto vai/un paveikto labo darbu: http://labodarbunedela.palidzesim.lv. Šeit arī ir iespēja ieskatīties un gūt iedvesmu savam labajam darbam no iepriekšējo gadu piemēriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai iedvesmotu viens otru un vairotu labo, kad labais darbs ir veikts, aicinām par to pastāstīt sociālajos tīklos ar tēmturi #LaboDarbuNedela,” piebilst I.Skuja.

Ja zināt, kam noderētu palīdzība, droši rakstiet: info@palidzesim.lv, un visi kopā mēs varēsim palīdzēt!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.