Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Robežsardzes darbiniekiem piemēro sabiedriskos darbus par dienesta transporta izmantošanu liellopa pārvadāšanai

Ilustratīvs foto: “Pexels”.

Prokuratūra diviem Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes darbiniekiem par dienesta transportlīdzekļa izmantošanu liellopa pārvadāšanai piemērojusi sabiedrisko darbu, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrā apsūdzēti divi robežsardzes darbinieki – viens par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, savukārt otrs par šo noziedzīgo darbību atbalstīšanu.

Saskaņā ar apsūdzību uz to brīdi esošais Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Bruņojuma un inženiertehnisko līdzekļu dienesta priekšnieks, būdams valsts amatpersona, deva norādījumu sev padotajam darbiniekam – transportlīdzekļa vadītājam -, izmantojot dienesta spēkratu kopā ar viņu braukt no Ludzas novada uz Ventspils novadu, lai iegādātos liellopu.

Pēc tā iegādes liellops tika transportēts uz Ludzas novadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Transportlīdzekļa vadītājs, apzinoties, ka šis brauciens ar dienesta spēkratu tiks veikts amatpersonas personīgajās interesēs, šīs prettiesiskās darbības atbalstīja. 

Turklāt apsūdzētā amatpersona šim darbiniekam deva arī norādījumu pārvietot uz savu dzīvesvietu veikalā iegādātos būvmateriālus. To apsūdzētais darbinieks arī izdarīja, ar dienesta transportlīdzekļiem vairākas reizes braucot uz veikala noliktavu, lai iekrautu būvmateriālus un nogādātu tos amatpersonas dzīvesvietā.

Minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanas rezultātā Valsts robežsardzei nodarīti materiālie zaudējumi 249 eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apsūdzētās personas pilnībā piekrita viņām inkriminēto noziedzīgo nodarījumu apjomam un juridiskajai kvalifikācijai, kā arī atzina savu vainu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā un to nožēloja. Valsts robežsardzes pieteiktā kaitējuma kompensācija tika labprātīgi atlīdzināta pilnā apmērā.

Prokurors valsts amatpersonai piemēroja 400 stundas sabiedriskā darba, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatu uz trim gadiem. Savukārt šoferim piemērotas 210 stundas sabiedriskā darba, atņemot tiesības ieņemt amatu valsts pārvaldē uz vienu gadu un sešiem mēnešiem.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.