Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Saeima palielina valsts atbalstu strādājošajiem vecāku pabalsta saņēmējiem

Foto: “Pixabay”.

Vecāku pabalsts līdzšinējo 30 procentu vietā tiks palielināts līdz 50 procentiem no piešķirtā pabalsta apmēra. Grozījumi attieksies uz tiem vecākiem, kuri ir nodarbināti un neatrodas bērna kopšanas atvaļinājumā vai gūst ienākumus kā pašnodarbinātie. Par to informē Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalsta palielinājumu paredz grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, kurus ceturtdien, 20. oktobrī, pieņēma Saeima.

Labklājības ministrs Gatis Eglītis uzsver: “Ir gandarījums, ka esam veikuši pozitīvas izmaiņas – ar šo lēmumu jaunajām ģimenēm atstājam vairāk naudas viņu rīcībā. Tas ir vēl viens solis, lai atbalstītu jaunos vecākus un veicinātu bērnu dzimšanu.”

Grozījumi stāsies spēkā nākamā gada 1.janvārī. Tiek prognozēts, ka nākamgad no valsts budžeta tas prasīs papildus 5,77 miljonus eiro, 2024.gadā – 6,1 miljonu eiro, 2025.gadā – 6,44 miljonus eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecāku pabalstu, ko dažkārt dēvē arī par “māmiņalgu”, izmaksā vecākam, kas ir darba ņēmējs vai pašnodarbināts. Šo pabalstu var saņemt līdz bērna viena vai pusotra gada vecumam.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.