Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sākas dalībnieku uzņemšana LIAA biznesa inkubācijas programmā

Foto: “Pexels”

No šodienas sākas pieteikumu pieņemšana dalībai Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) inkubācijas programmā 20 reģionālajās pārstāvniecībās, kā arī Radošo industriju un Tehnoloģiju pārstāvniecībās Rīgā, aģentūru LETA informēja LIAA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inkubācijas atbalstam var pieteikties Latvijā reģistrēti, līdz piecu gadus veci uzņēmumi, kuri strādā ar tehnoloģijām, attīsta inovatīvus produktus vai pakalpojumus, kā arī radošo industriju nozares komersanti ar izstrādātu produktu vai pakalpojumu vismaz minimālā dzīvotspējīgā līmenī. Pieteikties varēs līdz šā gada 17.maijam.

Pieteikšanās LIAA inkubācijas programmai notiek pēc administratīvi teritoriālā iedalījuma jeb reģionālā principa. Savukārt Radošo industriju un Tehnoloģiju pārstāvniecībās, kuras atrodas Rīgā, var pieteikties komersanti no jebkuras Latvijas teritorijas, ja piedāvātais produkts vai pakalpojums atbilst minētajai ievirzei.

LIAA reģionālās pārstāvniecības atrodas Jūrmalā, Tukumā, Valmierā, Cēsīs, Smiltenē, Madonā, Gulbenē, Alūksnē, Siguldā, Liepājā, Saldū, Ventspilī, Kuldīgā, Talsos, Jelgavā, Bauskā, Ogrē, Jēkabpilī, Rēzeknē un Daugavpilī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka katrā pārstāvniecībā inkubācijas programmā tiks uzņemti divi līdz desmit uzņēmumi. Uzņemšana notiks divas reizes gadā – pavasarī un rudenī.

Jaunais uzsaukums būs kā turpinājums LIAA reģionālo biznesa inkubatoru projektam, kura ietvaros no 2016. līdz 2023.gadam atbalstu grantu veidā saņēmuši 685 komersanti. Dažāda veida nefinanšu atbalstu saņēmuši 1044 jaunizveidoti komersanti, radot 2568 jaunas darbavietas. Radošo industriju jomā tika atbalstīti 92 uzņēmumi. Savukārt vēl 3173 fiziskas personas un komersanti saņēmuši nefinanšu atbalstu pirmsinkubācijas programmā, norāda LIAA.

Projektā izlietotais finansējums iepriekšējā plānošanas periodā bija 35,2 miljoni eiro, bet programmā iesaistīto uzņēmumu Valsts kasē nomaksāto nodokļu apmērs veidoja 47,1 miljonu eiro.

LIAA reģionālo pārstāvniecību darbība tiek nodrošināta ar ERAF līdzfinansējumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.