Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sākas sezonas laukstrādnieku reģistrācijas periods

No 1. aprīļa sākas šāgada sezonas laukstrādnieku reģistrācijas periods. Tas ilgs līdz 30. novembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sezonas laukstrādniekus var nodarbināt tādos darbos kā augļkoku, ogulāju un dārzeņu sēja vai stādīšana, sējumu un stādījumu kopšana, ražas novākšana, augļu, ogu un dārzeņu šķirošana, akmeņu lasīšanas darbos, lai nodrošinātu lauksaimniecības zemes sagatavošanu produkcijas ražošanai. Plašāka informācija par sezonas laukstrādnieka ienākuma nodokļa režīmu un laukstrādnieku reģistrāciju pieejama Lauku atbalsta dienesta (LAD) tīmekļvietnē  “Sezonas laukstrādnieki”.

2023. gadā 3140 lauksaimnieki aktīvi piedalījās sezonas rakstura darbos. Sezonas laikā kopumā 406 saimniecības nodarbināja laukstrādniekus visos Latvijas reģionos. Plašāka informācija par iepriekšējo gadu rezultātiem publicēta “Sezonas laukstrādnieki – noslēdzies desmitais gads”.

Sezonas laukstrādnieku reģistrācijai jāizmanto LAD Elektroniskā pieteikšanās sistēma. Ērti un ātri to var izdarīt, arī izmantojot dienesta mobilo lietotni. Lietotnes sadaļā “Sezonas ls” var apskatīt informāciju par saimniecībā jau esošajiem sezonas laukstrādniekiem, veikt datu labošanu, reģistrēt jaunus sezonas laukstrādniekus, atzīmēt, kuri darbinieki katrā konkrētajā dienā strādā, cik viņi nopelna, kā arī ērti redzēt informāciju par to, kuri darbinieki strādāja un cik nopelnīja iepriekšējās dienās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.