Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Smart-ID” ieguvis lokālo kvalificēto statusu autentifikācijai

Autentifikācijas un elektroniskās parakstīšanās rīka “Smart-ID” izstrādātājs “SK ID Solutions” maijā noslēdzis vairāku gadu garumā ilgušo procedūru, lai iegūtu lokālo, ar Latvijas normatīviem noteikto kvalificētā identifikācijas līdzekļa statusu autentifikācijai, aģentūrai LETA pavēstīja “SK ID Solutions” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādējādi papildu atbilstībai starptautiskajai Eiropas Savienības uzticamības pakalpojumu “eIDAS” regulai “Smart-ID” ir atzīts arī Latvijā, norāda kompānijas pārstāvji.

Turpmāk ar “Smart-ID” varēs autentificēties, lai saņemtu arī publiskā sektora pakalpojumus, piemēram, lai autentificētos valsts pārvaldes portālos kā “latvija.lv”, kad tiks veikta rīka integrācija attiecīgajā tīmekļvietnē vai e-pakalpojumā. 

Kompānijā atzīmē, ka “SK ID Solutions” risinājumu valsts iestādēm piedāvās bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai nodrošinātu, ka “Smart-ID” sistēmās būtu pieejama aktuālākā informācija un dati par rīka lietotājiem un to kontiem, “Smart-ID” ir pabeidzis arī integrācijas procesu ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistru.

Tādējādi risinājuma izstrādātājiem būs pieejama aktuālākā informācija par lietotājiem, tostarp, piemēram, vai lietotājs ir aktīvs, vai nav bijušas izmaiņas personas informācijā (vārda, uzvārda maiņa) un citas., efektivizējot kopējo informācijas apmaiņas procesu.

“SK ID Solutions” Latvijas vadītāja Sanita Meijere skaidro, ka Latvijā “Smart-ID” ir vairāk nekā miljons lietotāju. Martā “Smart-ID” lietotāji Baltijā veica rekordlielu darījumu skaitu – 85 miljonus, kas ir lielākais skaits kopš risinājuma darbības sākuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“SK ID Solutions” starptautiskais risinājums “Smart-ID” tika prezentēts 2017.gada sākumā Tallinā.

Igaunijas “SK ID Solutions” filiāle Latvijā reģistrēta 2019.gadā. “SK ID Solutions” akcionāri ir “SEB banka”, “Swedbank” un “Telia Eesti”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.