Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Šovakar un rīt no rīta braukšanas apstākļi būs īpaši sarežģīti

Foto: no LAU arhīva.

Meteorologi prognozē, ka šovakar visā valsts teritorijā stipri snigs, līdz ar ko ceļi būs sniegoti, vietām slideni, var veidoties arī sanesumi, redzamība pasliktināsies. Laikapstākļu ietekmē braukšanas apstākļi var būt īpaši sarežģīti, tāpēc VSIA Latvijas Valsts ceļi aicina izvērtēt nepieciešamību doties ceļā, kā arī plānot papildu laiku braucieniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīga prognoze ir arī ceturtdienas, 30.novembra, rītam, tāpēc VSIA Latvijas Valsts ceļi aicina jau šovakar izvērtēt rīta braucienu nepieciešamību un pārskatīt tiem atvēlēto laiku.

Uz valsts autoceļiem uzturēšanas darbus veic arī snigšanas laikā, tomēr jārēķinās, ka sniega kārta veidosies atkārtoti un ceļi pēc apstrādes ar reaģentiem var apledot no jauna.

Valsts autoceļus tīra prioritārā secībā atbilstoši uzturēšanas klasēm, kur galvenais kritērijs ir satiksmes intensitāte. Vispirms tīra noslogotākos ceļus un veic citus uzturēšanas darbus uz tiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jārēķinās, ka ar uzturēšanas darbiem iespēju robežās tiek uzlaboti braukšanas apstākļi, taču nav iespējams novērst ziemu un tai raksturīgos laikapstākļus. Ziemā un ceļiem ir pieļaujama sniega kārta, savukārt putenī jārēķinās arī ar sniega sanesumiem.

Pilnībā no sniega ceļi tiek attīrīti tikai pēc snigšanas beigām, tam atvēlētais laiks ir no 3 līdz 24 stundām, prioritāri tiek tīrīti ceļi ar lielāko satiksmes intensitāti. Līdz ar to visilgāk aizputināti var būs vietējas nozīmēs autoceļi ar mazu satiksmes intensitāti.

Pieļaujamais sniega biezums uz brauktuves atkarībā no ceļa uzturēšanas klases mainīgos laikapstākļos un putenī:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • uz autoceļiem ar A uzturēšanas klasi – 6 līdz 12 cm;
  • ar B uzturēšanas klasi – 8 līdz 16 cm;
  • ar C uzturēšanas klasi – 10 līdz 20 cm.

Vairāk informācijas par valsts ceļu uzturēšanas prasībām ziemā: https://lvceli.lv/buj/ziemas-uzturesana/.

Sekot līdzi valsts ceļu stāvoklim var braukšanas apstākļu kartē ŠEIT, kur redzami arī ceļa meteostaciju kameru attēli no atsevišķiem ceļu posmiem.

VSIA Latvijas Valsts ceļi aicina informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.