Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Starp starptautiskā sidru konkursa NICA uzvarētājiem arī Gulbenes uzņēmuma “Tālava” sidri

Foto: Pārsla Konrāde.

Starptautiskā ikgadējā sidru konkursa “Nordic International Cider Awards” (NICA) uzvarētāji izraudzīti konkurencē starp 251 sidru no 106 ražotājiem 19 valstīs. Par to informē Latvijas lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss katru gadu notiek kādā no Ziemeļvalstīm vai Baltijas valstīm. Uzvarētāju apbalvošana šogad notika Baltijā lielākās pārtikas izstādes “Riga Food” atklāšanā.

Konkurence bija plaša ne tikai sidru skaita, bet arī pārstāvēto valstu ziņā, kas apliecina konkursa starptautisko atpazīstamību. Visplašāk pārstāvēta konkursā bija Norvēģija – konkursa rīkotāja pagājušajā gadā – piedaloties 31 ražotājam ar 72 sidra šķirnēm. Sekotājos – Latvija ar 14 ražotājiem un 37 sidriem. Polija pārsteidza ar 20 sidru klāstu no 7 ražotājiem. Zviedrija, Somija, Spānija, Igaunija un Lietuva katra piedāvāja 11-17 sidrus no 5-7 ražotājiem. Līdz 10 sidriem piedāvāja Austrija, Beļģija, Serbija, Čehija, Vācija, Portugāle, Dānija, Itālija, Nīderlande un Francija. Paplašinot robežas ārpus Eiropas un Ziemeļvalstīm, konkursā piedalījās arī sidra darītava no ASV.

Sidri tika vērtēti deviņās kategorijās, žūrijai piešķirot vērtējuma punktus zelta, sudraba un bronzas amplitūdās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • Absolūts zelts

Divās no kategorijām absolūti uzvarētāji ar vislielāko punktu skaitu ir mūsējie – “Mr. Plūme sidra darītava” ar sidru “Vintage cider 2021 by Mr. Plūme” un “Abavas Dārzi” ar “Abava’s Secret Garden”. Uzvarētājiem roku spieda zemkopības ministrs Didzis Šmits izstādes Riga Food atklāšanā 7. septembrī.

 • Zelta medaļas

Zelta medaļām nepieciešamos punktus ieguva arī sidrs “Dullais Dauka” – sidra darītava “Herbsts”, “Ābolu-rabarberu sidrs” – “Turkalnes muižas klēts”.

 • Sudraba medaļas

Mūsu 11 sudraba medaļnieki: sidrs “Savvaļā” – sidra darītava “Abuls”, “Cidoniju sidrs” – sidra darītava “Lauskis”, vidēji sauss ābolu sidrs “Abavas apiņos”– “Abavas Dārzi”, “Mr. Plūme salds negāzēts sidrs”, “Ābolu-upeņu pussaldais sidrs” – “Sabiles sidrs”, “Kerr” – “Urtica” (sidra darītava “Abuls”), “Abavas Nordic Brut” – “Abavas Dārzi”, “Naturālists” – “Urtica” (sidra darītava “Abuls”), “Wild Perry” (“Savvaļas bumbieris”) – sidra darītava “Mūrbūdu Sidrs”, “Perry 2021 by Mr. Plūme” – “Mr. Plūme sidra darītava”, “Plūsis” – sidra darītava “Herbsts”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • Bronzas medaļas

Bronza 13 mūsējiem: “Ezera brut sidrs” – “Latvijas Sidrs”, organiskais sidrs “Jēpis” – SIA “Pienjāņi”, “Tālavas pussausais ābolu sidrs” – sidra darītava “Tālava”, sidra darītavas “Abula” “Ābolu pussausais sidrs”, “Ābolu-cidoniju sidrs” – “Turkalnes muižas klēts”, “Aroniju sidrs” – sidra darītava “Lauskis”, “Apiņu sidrs” – dzērienu darītava “Zilver”, “Ābolu sidrs ar apiņiem” – sidra darītava “Tālava”, “Aroniju sidrs” – “Mūrbūdu Sidrs”, “Mežābolu sidrs” – dzērienu darītava “Zilver”, “Gardener’s Craft Cider Pear&Apple” – “Sabiles sidrs”, “Kokmuižas bezalkoholiskais sidrs ar apiņiem “Jaunā strāva”” – sidra darītava “Mūrbūdu Sidrs”, “Tālavas bezalkoholiskais ābolu sidrs” – sidra darītava “Tālava”.

Starptautiskā sidru konkursa NICA uzvarētāji visās kategorijās

Zelta medaļu ar vislielāko punktu skaitu savā kategorijā ieguva:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • Rudu cider / Rudenstams Bär och Frukt/ Zviedrija – uzvarētājs kategorijā Acid Dominant / Skābās Garšas Dominante

Sidri, kas ražoti no kulinārijas, deserta vai galda āboliem, ar augstu skābes saturu. Raksturīgi šī stila sidri ir klasiskais norvēģu sidrs, jaunās pasaules sidri, mūsdienu sidri, Anglijas austrumu sidri, vācu Apfelwein.

 • 57/2 Brudeferd / Store Naa Siderkompani / Norvēģija – uzvarētājs kategorijā Flavoured Ciders / Aromatizētais Sidrs

Aromatizēti sidri (apiņu / garšaugu / garšvielu / augu sidrs), kam pievienotas dabīgas citu augļu un augu garšas piedevas fermentācijas laikā vai pēc tās.

 • ABAVAS SECRET GARDEN, sausais pet-nat / Abavas Dārzi / Latvija unJaanihanso Sec Methode Traditionnelle / Jaanihanso / Igaunija
  uzvarētāji kategorijā Pet Nat / Dzirkstošais Sidrs

Sidri, kas gāzēti pudelē, izmantojot tradicionālo metodi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • Vintage cider 2021 by Mr. Plūme / Mr. Plūme sidra darītava / Latvija – uzvarētājs kategorijā Tannin Dominant / Tanīna Dominante

Sidri, kas ražoti galvenokārt no rūgtensaldiem vai rūgteniem sidra āboliem, kas bagāti ar tanīniem: tradicionālais West Country stila sidrs, Bretaņas un Normandijas sidri.

 • Apfel-Quitte Cider / Böhm Ciderwerkstatt / Vācija – uzvarētājs kategorijā Fruit Wines & Perries / Augļu Vīns un Perijs

Fermentēti alkoholiskie dzērieni, kas izgatavoti no dažādām pamata sastāvdaļām, izņemot vīnogas vai ābolus. Tiem var būt arī papildu aromāti, kas iegūti no augļiem, ziediem un augiem.

 • Bizi Goxo 2017 / Zapiain / Spānija un Lepola Vega Ice Cider / Lepola Drinks / Somija – uzvarētāji kategorijā Ice Ciders / Ledus Sidrs

Sidri ar augstu salduma līmeni un parasti augstāku alkohola saturu nekā vairumam citu sidru. Tas tiek panākts, sasaldējot ābolu sulu un turpmāk kontrolējot fermentāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • Joanes de Zapiain 2022 / Zapiain / Spānija – uzvarētājs kategorijā Natursider /Dabīgais Sidrs

Ar dabīgajiem raugiem fermentēti sidri, kam nozīmīgu garšas vai aromāta daļu veido fermentācijas rezultātā iegūtais skābums, piemēram, Astūrijas Sidra Natural, Basku Sagardoa.

 • Dabinett Barrel-Aged Cider / Tall Ship Craft Cider/Fjordfolk Mikrobryggeri / Norvēģija – uzvarētājs kategorijā Wood or Barrel-Aged / Nogatavinātais Sidrs

Sidri, kam īpašo garšu vai aromātu piešķir nogatavināšana noteikta koka mucā.

 • Hermanshaug / Aga sideri / Norvēģija – uzvarētājs kategorijā Open Class / Brīvais Stils

Sidri, kas neatbilst nevienai citai sidru kategorijai. Šai klasei nav noteikti salduma parametri.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.