Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tieslietu ministrija izstrādā regulējumu Krievijā un Baltkrievijā reģistrētu automašīnu konfiskācijai

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere. Foto: Valsts kanceleja.

Sniedzot atbalstu atbildīgajām nozarēm – Satiksmes un Iekšlietu ministrijām – Tieslietu ministrija iesniegs Saeimā likumprojektu tiesiskā regulējuma izmaiņām, kas liegtu Latvijas Republikā uzturēties Krievijā un Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem. Izvairoties no normatīvajā regulējumā noteiktajām prasībām, sekotu Krievijā un Baltkrievijā reģistrēto transportlīdzekļu konfiskācija. Par to informē Tieslietu ministrijas Komunikācijas departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Rimšāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānotās izmaiņas paredzētu Latvijas teritorijā iebraukušo transportlīdzekļu ar Krievijas un Baltkrievijas reģistrācijas numuriem īpašniekiem uzlikt pienākumu noteiktā laikā šos transportlīdzekļus pārreģistrēt Latvijas Republikā, noteiktu sekas un transportlīdzekļu īpašnieku atbildību šo pienākumu nepildīšanas gadījumā, kā arī novērstu šo personu izvairīšanos no atbildības par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu. Gadījumā, ja 3 mēnešu laikā netiktu veikta transportlīdzekļa pārreģistrācija vai izbraukšana no Latvijas, sekotu sankcijas, tostarp transportlīdzekļa konfiskācija.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere norāda: “Jebkuram ciemiņam, kas ierodas Latvijā, ir jāciena mūsu valsts likumi un kārtība. Eiropas Savienības robežas šķērsošana ar Krievijā reģistrētu transportlīdzekli, līdz ar to arī atrašanās Latvijā, ir sankciju pārkāpums. Ja transportlīdzekļi ar Krievijas un Baltkrievijas numurzīmēm laicīgi netiktu pārreģistrēti, iespējams, tos varētu konfiscēt par labu Ukrainai, atbalstot tās armiju frontes līnijā. Vienlaikus Krievijas un Baltkrievijas pilsoņi, kuru valstis īsteno nelegālu un asiņainu karu Ukrainā un kuri tomēr vēlas pārvietoties Latvijas teritorijā, aicinu to darīt jau ar Latvijā reģistrētām numurzīmēm, ar kājām vai sabiedrisko transportu, ievērojot likumu un cienot ceļu satiksmes noteikumus.”

­Tieslietu ministrija izmaiņas tiesiskajā regulējumā balsta­ uz Eiropas Komisijas skaidrojumu, kurā norādīts, ka pērn Eiropas Savienībā (ES) noteiktās sankcijas pret Krieviju attiecināmas arī uz Krievijas iedzīvotāju personīgajiem transportlīdzekļiem ar Krievijas Federācijas reģistrāciju, līdz ar to attiecīgas valsts pilsoņi ar saviem transportlīdzekļiem ES teritorijā nedrīkst atrasties.

Eiropas Komisija norādījusi, ka sankciju atbilstoša un samērīga piemērošana ir katras dalībvalsts kompetencē. Latvijā plānotās izmaiņas noteiktu aizliegumu arī Baltkrievijā reģistrētajiem transportlīdzekļiem, ņemot vērā arī ES noteiktās sankcijas pret Baltkrieviju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Kādi blondīnei nāk murgi!🤦‍♂️
    Citas valsts pilsoņi jau gandrīz divus gadus nepārreģistrē mašīnas un pārkāpj visus iespējamos noteikumus.
    Ā, tas jau cits (это другое)!

  2. ar krievijas numurzīmi auto ir ļoti bīstams satiksmes drošībai tā šorīt 900 ziņās izskanēja jo tālāk jo dumjāk traki gan no tā krieva baidās

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.