Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tiešsaistē iespējams iegādāties mednieka sezonas kartes nākamajai medību sezonai

Valsts meža dienesta informācijas sistēmā Meža valsts reģistrs jau iespējams iegādāties mednieka sezonas kartes nākamajai 2023./2024. gada medību sezonai, kas sāksies 1. aprīlī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mednieka sezonas karte konkrētajā medību sezonā dod tiesības medīt ar medību ieročiem un medību rīkiem gan limitētos, gan nelimitētos medījamos dzīvniekus. Medīt bez tās ir aizliegts.

“Arī šogad aicinām medniekus jaunās sezonas kartes iegādāties tiešsaistē, jo tā pakalpojumu var saņemt krietni ērtāk un ātrāk. Esam gandarīti, ka 2022./2023. gada medību sezonā 75 % mednieku sezonas kartes ir pieteikuši un apmaksājuši tiešsaistē, kas ir ļoti apsveicams rezultāts!” atklāj Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis, atgādinot, ka mednieka sezonas karte ir digitāls ieraksts Meža valsts reģistrā, un to nav nepieciešams izdrukāt.

Lai saņemtu mednieka sezonas karti 2023./2024. gada medību sezonai, ir jāsamaksā valsts nodeva 30 eiro. Nodevas atvieglojumu ar likmi 15 eiro var saņemt:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • vecuma un izdienas pensionāri;
  • personas ar I, II vai III invaliditātes grupu;
  • valsts akreditēto augstākās izglītības iestāžu pilna laika studenti;
  • personas vecumā no 16 līdz 18 gadiem;
  • daudzbērnu ģimenes.

Tāpat joprojām ir iespējams iegādāties sezonas karti 2022./2023. gada medību sezonai, maksājot valsts nodevu 14,23 eiro vai 4,27 eiro, ja piemērojams atvieglojums. Tā būs spēkā līdz 2023. gada 31. martam.

Valsts meža dienests atgādina, ka pieprasīt un apmaksāt mednieka sezonas kartes iespējams arī par citu mednieku vai medniekiem. To var darīt arī personas bez mednieka kvalifikācijas. Iegādājoties sezonas karti citai personai, nepieciešams pārliecināties par šīs personas datu pareizību.

Informācija par mednieka sezonas karti, ieskaitot video instrukciju par tās iegādi tiešsaistē Meža valsts reģistrā, pieejama Valsts meža dienesta mājaslapā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.