Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Turpmāk “Smart-ID” varēs reģistrēt attālināti jau no 7 gadu vecuma

Publicitātes foto.

Ieviešot izmaiņas “Smart-ID” reģistrācijas procesā, no 1. februāra paplašinātas “Smart-ID” biometriskās reģistrācijas iespējas. Lai jau no mazotnes izkoptu drošus digitālos paradumus, turpmāk arī bērni no 7 gadu vecuma vecāku uzraudzībā varēs attālināti izveidot savu “Smart-ID” kontu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau no 2023. gada septembra bija iespējams reģistrēt “Smart-ID” kontu bērniem no 13 gadiem bez nepieciešamības doties uz bankas filiāli. Lai veicinātu jaunākās sabiedrības daļas finanšu pratību un digitālo iespēju izmantošanu, “Smart-ID” izstrādātājs “SK ID Solutions” paplašinājis reģistrācijas iespējas. Turpmāk bērni ar vecāku vai likumīgo aizbildņu palīdzību varēs izveidot savu bankas kontu un piekļūt elektroniskajiem pakalpojumiem jau no 7 gadiem.

Bērni no 7 gadu vecuma varēs izmantot “Smart-ID” rīku pilnā funkcionalitātē – gan autentifikācijai, gan elektroniskajam parakstam. Lai reģistrētu kontu, bērnam ir nepieciešams viedtālrunis ar NFC funkciju un interneta pieslēgumu, personu apliecinošs dokuments un lejupielādēta “Smart-ID” lietotne. Jāņem vērā, ka konta izveidošana būs jāapstiprina kādam no bērna vecākiem vai likumīgajam aizbildnim. Plašāk par reģistrācijas procesu iespējams uzzināt Smart-ID tīmekļvietnē.

“Pakalpojumu izmantošana tiesšaistē “Smart-ID” lietotāju vidū turpina pieaugt. Latvijā sabiedrības jaunākajā daļā, līdz 18 gadiem, pērn lietotāju skaits pārsniedza 100 tūkstošus. Ar šo dienu būsim pirmais drošais autentifikācijas risinājums Latvijā, kas piedāvā uzsākt savu finanšu ceļojumu jau no 7 gadu vecuma. Tajā pat laikā jāuzsver, ka bērnu vecākiem ir liela nozīme drošu digitālo paradumu nostiprināšanā, tādēļ aicinām atbalstīt savas atvases šajā procesā. Arī paši šogad kopā ar sadarbības partneriem izglītosim bērnus par drošu finanšu zināšanu apgūšanu,” norāda “SK ID Solutions” Latvijas filiāles un biznesa attiecību vadītāja Sanita Meijere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd Latvijā “Smart-ID” lieto vairāk nekā puse valsts iedzīvotāju, lietotāju skaitam sasniedzot 1 079 848. Ik mēnesi Latvijā ar “Smart-ID” tiek veiktas aptuveni 20 miljoni transakciju. No 2023. gada novembra “Smart-ID” ir ieviests arī Latvijas vienotajā pieteikšanās modulī, padarot piekļuvi publiskajiem pakalpojumiem vēl ērtāku.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.