Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valdība vienojas par tālāko rīcību patvertņu jautājumā

Foto: “Mk.gov.lv”.

Otrdien, 9.janvārī, Ministru kabinets pieņēma zināšanai Iekšlietu ministrijas informatīvo ziņojumu “Par tālāko rīcību patvertņu jautājumā”, kurš paredz tālākos soļus nozaru ministrijām, pašvaldībām un citiem iesaistītajiem rīcībai patvertņu jautājumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai īstenotu esošo būvju pielāgošanu patvertnēm un jaunu patvertņu būvniecību, nepieciešams precizēt normatīvo regulējumu, kā arī apzināt un novērtēt esošās būves patvertņu ierīkošanai valsts un pašvaldību īpašumos, sabiedriskajās ēkās un daudzdzīvokļu ēkās, kas atrodas pilsētu teritorijās.

Ziņojums paredz Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Būvniecības valsts kontroles biroju, Rīgas Tehnisko universitāti, Veselības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Veselības ministriju, Labklājības ministriju līdz 2024.gada 1. martam sagatavot vadlīnijas par minimālajām tehniskajām prasībām ēkās esošo telpu vai telpu grupu piemērotībai patvertnes vai vietas, kur var patverties (pagrabi, pazemes autostāvvietas u.c.), atjaunošanai vai izveidošanai.

Tāpat Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju, Ekonomikas ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju līdz 2024.gada 1. maijam uzdots izvērtēt iespējamos risinājumus, lai ieviestu patvertnes vai vietas, kur var patverties, atjaunošanas vai izveidošanas finanšu motivējošus mehānismus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt līdz 31. maijam Iekšlietu ministrijai jāsagatavo un iekšlietu ministram jāiesniedz izskatīšanai Ministru kabinetā grozījumi Civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas likumā, bet Ekonomikas ministrijai līdz šā gada 30. novembrim jāsagatavo un ekonomikas ministram jāiesniedz izskatīšanai Ministru kabinetā patvertņu būvnormatīva projekts.

Atbildīgajām institūcijām pēc grozījumu veikšanas Civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas likumā būs jāapzina un jānovērtē iespējas ierīkot patvertnes valsts un pašvaldību īpašumos, sabiedriskajās ēkās un daudzdzīvokļu ēkās, kas atrodas pilsētu teritorijās.

Rihards Kozlovskis: “Šodien izskatītais ziņojums paredz vairāku normatīvu izstrādi, lai patvertņu jautājums tiktu sakārtots. Taču tas prasīs laiku, kamēr tie tiks izstrādāti un nonāks pie praktiskas rīcības. Tādēļ šodien lēmām, ka papildus minēto normatīvu izstrādei, Iekšlietu ministrija sadarbībā ar citām ministrijām, pirmkārt, līdz šī gada 1. martam sagatavos vadlīnijas, lai būtu iespēja pielāgot vietas, kur var patverties. Otrkārt, tiks meklētas iespējas, kā no valsts puses finansiāli atbalstīt un veicināt šādu iniciatīvu īstenošanu, kas balstīsies uz brīvprātības principu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd Latvijā ir aptuveni 29 000 ēkas, kuras varētu tikt pielāgotas vietai, kur patverties apdraudējumu gadījumā.

Jau ziņots, ka patvertņu jautājums aktualizēts ģeopolitiskās situācijas dēļ, it īpaši, ņemot vērā Krievijas izraisīto karu Ukrainā, kas prasa pievērst papildu vērību jautājumiem, kas saistīti ar civilās aizsardzības sistēmas funkcionēšanu.

Informatīvais ziņojums sagatavots saistībā ar Ministru kabineta uzdevumu Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, Ekonomikas ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un citām atbildīgajām institūcijām izstrādāt un iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu par tālāko rīcību patvertņu jautājumā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.