Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts aizsardzības dienesta karavīriem plānots izmaksāt divas reizes lielāku kompensāciju nekā Igaunijā, Lietuvā vai Somijā

Aizsardzības ministrija ir plānojusi, ka valsts aizsardzības dienesta karavīri Latvijā, kuri dienestam būs pieteikušies brīvprātīgi, saņems gandrīz divas reizes lielāku finansiālo kompensāciju nekā viņu kolēģi Somijā, Igaunijā un Lietuvā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka Latvijā valsts aizsardzības dienesta karavīrs, kas dienestam pieteicies brīvprātīgi, saņems ikmēneša kompensāciju 600 eiro apmērā. Savukārt Somijā obligātā dienesta karavīri ik mēnesi saņem 165 līdz 363 eiro lielu kompensāciju un sociālās garantijas. Igaunijā – 100 līdz 230 eiro un sociālās garantijas, bet Lietuvā kompensācijas apjoms ir no 239 līdz 374 eiro mēnesī kopā ar sociālajām garantijām. Par valsts aizsardzības dienesta karavīru ikmēneša un atvaļināšanās kompensācijas apmēru gala lēmumu pieņems Ministru kabinets.

Latvijā valsts aizsardzības dienestam pakļauti vīrieši vecumā no 18 līdz 27 gadiem. Tāda pati vecuma amplitūda ir noteikta Igaunijā, bet Somijā tiek iesaukti vīrieši līdz 30 gadu vecumam, savukārt Lietuvā no 18 līdz 23 gadu vecumam. Tāpat kā Latvijā, arī Somijā, Igaunijā un Lietuvā sievietes valsts aizsardzības dienestā var pieteikties brīvprātīgi.

Visvairāk – 21 000 apmācāmo ik gadu tiek uzņemti Somijas bruņoto spēku rindās. Lietuvā ik gadu dienestā tiek iesaukti 4 000 vīriešu, no kuriem vairums dienestam piesakās brīvprātīgi. Igaunijā ik gadu dienesta gaitas sāk 3 500 jauniešu, no kuriem vairums dienestu izvēlas brīvprātīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā valsts aizsardzības dienesta gaita Nacionālo bruņoto spēku vienībās ilgs 11 mēnešus. Visīsākais dienesta ilgums – 9 mēneši – ir Lietuvā. Savukārt Igaunijā, atkarībā no vienības un karavīra specialitātes, tas svārstās no 8 līdz 11 mēnešiem, bet Somijā no 6 līdz 12 mēnešiem.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.