Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts pārvaldes komisija atbalsta iniciatīvu par deklarēšanos īpašumā tikai ar īpašnieka atļauju

Foto: “Pexels”.

Lai noteiktu, ka citu personu deklarēšanai īpašumā nepieciešama nekustamā īpašuma īpašnieka atļauja, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti otrdien, 19.martā, nolēma uzdot Iekšlietu ministrijai sagatavot un iesniegt komisijā attiecīgus priekšlikumus grozījumiem normatīvajos aktos. Deputāti šodien apsprieda kolektīvo iesniegumu par deklarēšanos īpašumā tikai ar īpašnieka atļauju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nav pieļaujams, ka īpašumā savu dzīvesvietu bez tiesiska pamata var deklarēt praktiski jebkurš, kurš to vēlas. Pats īpašnieks to pat var nezināt, savukārt pēc tam visu labot ir diezgan sarežģīti. Tāpēc lēmām atbildīgajai ministrijai uzdot rast risinājumu, lai bez īpašnieka ziņas viņa īpašumā savu dzīvesvietu nevarētu deklarēt vēl kāds cits,” pauž Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Patlaban Latvijā ir apzināti 400 gadījumi, kad konkrētos īpašumos bijusi nepieciešamība anulēt bez tiesiska pamata deklarētās dzīvesvietas, deputātus informēja Iekšlietu ministrijas pārstāvis. Kā iespējamais risinājums šādām situācijām varētu būt informācijas izsūtīšana uz īpašnieka e-adresi, ka viņam portālā “Latvija.gov.lv” ir jāapstiprina vai jānoraida citas personas vēlme deklarēties viņa īpašumā.

Iniciatīva par deklarēšanos īpašumā tikai ar īpašnieka atļauju Saeimā iesniegta šī gada janvārī, un to parakstījuši 11 170 pilsoņi. Iniciatīvas autori iesniegumā aicinājuši likumā noteikt prasību pēc īpašnieka apstiprinājuma portālā “Latvija.gov.lv” visām personām, kuras vēlas deklarēties jebkurā īpašumā. Līdz ar to īpašumu likumiskajiem īpašniekiem nebūs pārsteigumu un lieku satraukumu par nezināmu personu darbībām ar viņa īpašumu, pausts iesniegumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Es vispār nesaprotu, kā var būt citādi? Tak īpašnieks atbild par savu īpašumu.

    11
  2. Es pati uzzināju, ka pie manis deklarējies bomžu onkulis tikai tad, kad pārdevu dzīvokli.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.