Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts policija brīdina par iespējamām krāpnieciskām darbībām “Pasaules vienotība” vārdā

Ilustratīvs foto: no “unsplash.com”

Valsts policijā ir uzsākts kriminālprocess par iespējamām krāpnieciskām darbībām, kas izdarītas, izmantojot “Facebook” – nodibinājums “Pasaules vienotība”. Pagājušā gada februārī šajā lapā tika ievietots krāpniecisks ieraksts, aicinot ziedot it kā smagi slima bērna operācijai. Valsts policija aicina iedzīvotājus kritiski izvērtēt dažādās interneta vietnēs izvietoto informāciju un ziedojumiem izmantot tikai sabiedriskā labuma organizācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu pārvaldes lietvedībā atrodas kriminālprocess, kas tika uzsākts 2023. gada 28. februārī pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas par iespējamām krāpnieciskām darbībām sociālajā tīklā “Facebook”, 2023. gada 10. februārī ievietojot sludinājumu ar aicinājumu ziedot naudas līdzekļus bērna ārstēšanai.

Kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka sociālā tīkla “Facebook” lietotājs – nodibinājums “Pasaules vienotība”, “Facebook” ievietoja sludinājumu ar aicinājumu ziedot bērna ārstēšanai. Sludinājumā bija apraksts par 14 gadus vecas meitenes Tifanijas Maļenhovas sirds slimību un to, ka viņai it kā nepieciešams veikt sirds operāciju Vācijā. Krāpnieciskajā sludinājumā arī tika norādīta operācijai nepieciešamā summa 5 430 eiro apmērā un aicinājums ziedot naudu uz nodibinājuma “Pasaules vienotība”, reģ. nr. 40008321107, bankas kontu LV58HABA0551054021474. Jāuzsver, ka policijas iegūtā informācija liecina, ka šāds bērns ar sirds slimību nav reģistrēts un sludinājums nav patiess.

2024. gada 11. aprīlī kriminālprocesā nodibinājuma “Pasaules vienotība” viens no valdes locekļiem un vienīgais labuma guvējs tika atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas, un viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un ziedošanai izmantot tikai sabiedriskā labuma organizācijas, kas saņēmušas šo statusu atbilstoši Latvijas likumiem! Tāpat aicinām iedzīvotājus, redzot, ka kādā sociālo tīklu profilā, iespējams, tiek veiktas krāpnieciskas darbības, ziņot konkrētā sociālā tīkla administrācijai, lai profils tiktu bloķēts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.