Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts policija nākamnedēļ veiks ātruma kontroles pasākumus

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un ceļu satiksmes drošību, kā arī nepieļautu ceļu satiksmes negadījumos cietušo personu skaita palielināšanos, Valsts policija sociālās kampaņas “Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā.” ietvaros no pirmdienas, 8.augusta, līdz svētdienai, 14.augustam, īstenos ātruma kontroles pasākumus uz Latvijas autoceļiem visos Latvijas reģionos, aģentūru LETA informēja VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gan Eiropā un pasaulē arvien plašāk tiek izmantoti tehniskie līdzekļi satiksmes pārkāpumu fiksēšanai, tostarp ātruma pārsniegšanu, ir novērots, ka policijas ekipāžu klātesamība uz ceļa ir viens no efektīvākajiem disciplinējošiem faktoriem un sekmē ātruma pārkāpšanas gadījumu samazināšanos, motivējot autobraucējus sekot līdzi atļautajam ātrumam. 

Tāpēc tiks organizētas policijas pārbaudes ar mērķi atturēt transportlīdzekļu vadītājus no atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanas, vienlaicīgi vēršot uzmanību sekām, kas var iestāties pārkāpuma rezultātā.

Jau ziņots, ka CSDD trešdien, 3.augustā, sāka kampaņu “Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā!”, kuras laikā aicina autovadītājus nepārsniegt atļauto braukšanas ātrumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar sociālās kampaņas vēstījumiem CSDD autovadītājiem un līdzcilvēkiem skaidros ātruma pārsniegšanas bīstamību un vērsīs uzmanību uz sekām, kas var iestāties ātruma pārsniegšanas rezultātā.

CSDD pārstāvji skaidro, ka ātruma pārsniegšana ir ļoti izplatīts ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums ceļu satiksmē un jo īpaši bīstams vasaras periodā. Autovadītāja pārgalvība, agresīvs braukšanas stils un nerēķināšanās ar citiem satiksmes dalībniekiem un pasažieriem ir daudzu traģēdiju cēlonis, jo tieši ātruma pārsniegšanas rezultātā fiksētie ceļu satiksmes negadījumi ir ar smagi cietušiem vai bojā gājušiem cilvēkiem.

Kā norāda CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris, autovadītājs, kurš nerespektē citus ceļu satiksmē, rada haosu un nesapratni, kā arī, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumos noteikto, ievērojami paaugstina bīstamību izraisīt ceļu satiksmes negadījumu ar smagām vai letālām sekām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš skaidro, ka tipiska autovadītāju rīcība ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā ir nepareiza ātruma izvēle un manevrēšanas noteikumu neievērošana, tajā skaitā neuzmanīga apdzīšana un pārkārtošanās. Tāpēc ir svarīgi mainīt šo bīstamo paradumu un apzināties, ka traģiskās sekas var skart ne tikai pašu autovadītāju, bet arī pasažierus un citus līdzcilvēkus.

Pērn veiktais pētījums par Ceļu satiksmes drošības ietekmējošo faktoru rādītājiem jeb KPI norāda, ka pilsētas apstākļos atļauto braukšanas ātrumu neievēro 58,6% autovadītāju un vidējais braukšanas ātrums ir 58 kilometri stundā. Tāpat šajā pētījumā secināts, ka atļauto braukšanas ātrumu ārpus pilsētām neievēro 71% autovadītāju, bet vidējais braukšanas ātrums sasniedz 106 kilometrus stundā.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs Arturs Smilga norāda, ka kampaņas “Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā” ietvaros tiks īstenoti ātruma kontroles pasākumi uz Latvijas autoceļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smilga pauž, ka tipiskākie autovadītāju attaisnojumi ātrai un agresīvai braukšanai ietver nepieciešamību veikt apdzīšanas manevru, radušos ārkārtas situāciju, mazintensīvu satiksmi, labu redzamību un laika apstākļus, automašīnu kļūšanu drošākām un autovadītāju pārliecinātību par savām braukšanas prasmēm.

Kā uzsver Smilga, jāatceras, ka ātruma pārsniegšana krasi samazina iespēju savlaicīgi reaģēt uz radušos bīstamu situāciju un var novest pie traģiskām sekām.

Apdrošināšanas sabiedrības “Balta” Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks pauž, ka saskaņā ar “Baltas” veikto sabiedriskās domas aptauju 62% autovadītāju atzīst, ka neatbilstoša ātruma izvēle ir viens no visbiežākajiem avāriju cēloņiem, un 52% aptaujāto atzīst, ka mēdz pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liecinieks arī skaidro, ka vienlīdz svarīgs ir psiholoģiskais aspekts un autovadītāju uzvedības noturība – proti, nepakļauties citu izraisītai provokācijai braukt ātrāk. “Balta” redzeslokā biežāk nonāk autovadītāji, kuri uzskata, ka netiks pieķerti un sodu par pārkāpumu nesaņems, nerespektējot ceļu satiksmes noteikumus. Kā uzsver “Balta” pārstāvis, realitāte ir cita – iestājas nepatīkamas sekas ar materiālo un arī veselības zaudējumu, tāpēc šāds uzskats ir maldinošs.

Satiksmes drošības kampaņas “Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā.” mērķis ir samazināt smagi cietušos un bojā gājušos cilvēkus ceļu satiksmē. Kampaņu organizē CSDD sadarbībā ar Valsts policiju, “Balta”, degvielas tirgotāju “Circle-K” un automašīnu koplietošanas platformu “CityBee” Latvija”. Kampaņa tiek finansēta no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem.

CSDD kampaņu “Par atļautā ātruma ievērošanu” par 39 400 eiro īsteno SIA “McCann Rīga”, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.